• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Делегування права підпису касових документів на період відсутності бухгалтера

25.03.2019 2608 1 3

Хто та як може підписувати касові документи

Мікро- та малі підприємства для ведення бухгалтерського обліку операцій залучають лише одного бухгалтера. А як бути, якщо, наприклад, бухгалтер захворіє, а треба буде видавати аванс чи здійснювати інші розрахунки з каси? На щастя, законодавство дозволяє розв’язати це питання шляхом делегування повноважень підпису касових ордерів іншій особі, яка працює на підприємстві. Розглянемо, як оформити таке делегування.

У пп. 25 та 26 розд. ІІІ Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.17 р. № 148, прямо передбачено, що:

«приймання готівки в касу (чи видача готівки з каси) проводиться за прибутковим (чи видатковим) касовим ордером, підписаним головним бухгалтером або особою, уповноваженою керівником підприємства».

Таке право керівника також визначено у п. 2.13 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Мінфіну від 24.05.95 р. № 88:

«Керівником підприємства, установи затверджується перелік осіб, які мають право давати дозвіл (підписувати первинні документи) на здійснення господарської операції, пов'язаної з відпуском (витрачанням) грошових коштів і документів, товарно-матеріальних цінностей, нематеріальних активів та іншого майна».

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали