Декларація з ПДВ: заповнення та виправлення помилок
У консультації розповімо, кому та коли потрібно подавати додаток 7 до декларації з ПДВ (далі – декларація), які таблиці та у якому випадку треба заповнити, які рекомендації щодо виправлення помилок у цьому додатку дають податківці. А також на прикладах покажемо алгоритми заповнення таблиць.
Таблиці 1–3 додатка 7 заповнюють ті платники, які поставляють товари/послуги, що обкладаються, так і ті, що не обкладаються ПДВ, і при цьому використовують придбані або виготовлені товари (послуги), необоротні активи в операціях, що обкладаються та не обкладаються ПДВ одночасно (п. 199.1 ПК). Суть розрахунків – розподіл вхідного ПДВ між цими операціями.
Урахуйте! Таблиці 1–3 не заповнюються щомісяця (які таблиці та у яких періодах потрібно заповнити, див. нижче). А якщо платник здійснює тільки постачання, що не обкладаються ПДВ, заповнювати їх і, відповідно, подавати додаток 7 взагалі не потрібно.
Насамперед це операції, які підпадають під визначення постачання товарів/послуг. Наприклад, частина неоподатковуваних операцій, які перелічено в ст. 196 ПК, під це визначення не підпадає та не відображається в декларації. Якщо такі операції є, розподіляти ПДВ не потрібно.
Тобто розподіляти вхідний ПДВ за допомогою нарахування податкових зобов’язань необхідно, якщо в декларації відображено: