Списання безнадійної заборгованості: коли коригувати ПДВ
26.04.2017 2334 0 3
У консультації розглянемо, які ПДВ-наслідки списання безнадійної дебіторської та кредиторської заборгованості, як відобразити таку операцію в декларації з ПДВ (далі – декларація) і як вести бухоблік коригування податкових зобов'язань і податкового кредиту.
ПК не містить алгоритму дій для коригування ПДВ при списанні безнадійної дебіторської та кредиторської заборгованості. Тільки в ст. 192 ПК перелічено випадки коригування податкових зобов'язань постачальником і податкового кредиту покупцем:
- при зміні суми компенсації вартості товарів/послуг, включаючи подальший за постачанням перегляд цін;
- поверненні товарів/послуг особі, яка їх надала, або поверненні постачальником суми передоплати товарів/послуг;
- виправленні помилок, допущених у податковій накладній (далі – ПН).
Для коригування податкових зобов'язань і податкового кредиту складається розрахунок коригування (далі – РК).
Як бачимо, перелік випадків оформлення РК ніякого відношення до операцій зі списання безнадійної заборгованості не має. Однак відсутність у ст. 192 ПК підстав для складання РК при списанні безнадійної заборгованості зовсім не означає, що в деяких ситуаціях не треба проводити коригування ПДВ.
Безнадійна заборгованість – це поточна дебіторська заборгованість, щодо якої існує впевненість у тому, що боржник її не погасить, або заборгованість, за якою минув строк позовної давності (п. 4 П(С)БО 10).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року