Спецрахунок із ПДВ: як залишок відобразити у фінзвітності?
23.08.2016 5095 0 1
У підприємства на дату балансу є залишок за дебетом субрахунка 315 «Спеціальні рахунки в національній валюті». Згідно з вимогами Податкового кодексу (далі – ПК) підприємство може використовувати гроші із цього рахунка тільки для сплати податкових зобов'язань з ПДВ. Тоді в якому рядку Балансу (форми № 1) потрібно відображати залишок за цим рахунком, що утворився? У яких формах ще відображаються обороти і залишки коштів за субрахунком 315?
Дебетовий залишок та обороти за субрахунком 315 на дату балансу відображаються:
- у рядку 1165 «Гроші та їх еквіваленти» Балансу за формою № 1, № 1-м, № 1-мс;
- розд. І «Рух коштів у результаті операційної діяльності» Звіту про рух грошових коштів (форма № 3 та № 3-н) – при складанні річної звітності. Нагадаємо, що підприємства, які формують звітність за МСФЗ, заповнюють форми № 3 або № 3-н ще й поквартально;
- розд. VI Приміток до річної фінансової звітності (форма № 5).
Давайте розберемося в цій ситуації.
Субрахунок 315 був уведений до Плану рахунків, установленого Інструкцією, затвердженою наказом Мінфіну від 30.11.99 р. № 291 (далі – Інструкція № 291), у зв'язку із запровадженням системи електронного адміністрування ПДВ (далі – СЕА ПДВ).
Згідно з п. 13 Інструкції, затвердженої наказом Мінфіну від 01.07.97 р. № 141, субрахунок 315 використовується для обліку коштів на рахунку в СЕА ПДВ (далі – електронний рахунок, рахунок СЕА).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Отримайте відповідь на своє питання зараз і забезпечте себе від питань в майбутньому. Підпишіться на електронне видання для бухгалтерів і керівників Uteka
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року