Спецрахунок із ПДВ: як залишок відобразити у фінзвітності?
23.08.2016 5717 0 1
У підприємства на дату балансу є залишок за дебетом субрахунка 315 «Спеціальні рахунки в національній валюті». Згідно з вимогами Податкового кодексу (далі – ПК) підприємство може використовувати гроші із цього рахунка тільки для сплати податкових зобов'язань з ПДВ. Тоді в якому рядку Балансу (форми № 1) потрібно відображати залишок за цим рахунком, що утворився? У яких формах ще відображаються обороти і залишки коштів за субрахунком 315?
Дебетовий залишок та обороти за субрахунком 315 на дату балансу відображаються:
- у рядку 1165 «Гроші та їх еквіваленти» Балансу за формою № 1, № 1-м, № 1-мс;
- розд. І «Рух коштів у результаті операційної діяльності» Звіту про рух грошових коштів (форма № 3 та № 3-н) – при складанні річної звітності. Нагадаємо, що підприємства, які формують звітність за МСФЗ, заповнюють форми № 3 або № 3-н ще й поквартально;
- розд. VI Приміток до річної фінансової звітності (форма № 5).
Давайте розберемося в цій ситуації.
Субрахунок 315 був уведений до Плану рахунків, установленого Інструкцією, затвердженою наказом Мінфіну від 30.11.99 р. № 291 (далі – Інструкція № 291), у зв'язку із запровадженням системи електронного адміністрування ПДВ (далі – СЕА ПДВ).
Згідно з п. 13 Інструкції, затвердженої наказом Мінфіну від 01.07.97 р. № 141, субрахунок 315 використовується для обліку коштів на рахунку в СЕА ПДВ (далі – електронний рахунок, рахунок СЕА).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року