Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Роль форми № 20-ОПП у прийманні таблиці даних платника ПДВ

11.06.2020 2193 1 4

Суть проблеми: на цей момент, мабуть, найпопулярнішою причиною блокування реєстрації податкових накладних (далі – ПН) і розрахунків коригування (далі – РК) є п. 1 та 4 Критеріїв ризиковості операції. Тобто відсутність у Таблиці даних платника податку на додану вартість (далі – Таблиця), кодів товарів (послуг), що поставляються на постійній основі.

Вирішення проблеми: для того щоб почати процедуру розблокування ПН/РК, платникові ПДВ потрібно добитися прийняття Таблиці податковою. Як це зробити – читайте у статті.

Таблиця є зведеною інформацією щодо кодів видів економічної діяльності платника податків згідно із Класифікатором видів економічної діяльності, кодів товарів згідно з УКТЗЕД та/або кодів послуг згідно з ДКПП, які поставляються та/або придбаваються (отримуються) платником податків, увозяться на митну територію України. Ця інформація подається платником податків до контролюючого органу (п. 2 Порядку, затвердженого постановою КМУ від 11.12.19 р. № 1165, далі – Порядок № 1165/1).

Як випливає з п. 12 Порядку № 1165/1, платник ПДВ подає Таблицю за своїм бажанням. Тобто подання Таблиці не є обов'язковим.

Але якщо платник ПДВ за своїм бажанням подасть Таблицю і вона буде врахована податковою, тоді ПН і додатні РК, які такий платник оформляє і відправляє на реєстрацію до ЄРПН, не підпадуть під моніторинг. Тобто їх реєстрація не блокуватиметься. Проте це стосується тільки тих ПН/РК, у номенклатурі яких зазначено коди товарів/послуг, наведені в Таблиці (пп. 4 п. 3 Порядку № 1165/1).

Також подання Таблиці допоможе уникнути блокування РК на підставі п. 4 Критеріїв ризикової операції (зміна номенклатури товарів (послуг) на рівні перших чотирьох (для послуг двох) цифр, за умови, що такий товар (послуга) були зазначені в Таблиці).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали