Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

РК до зайво складеної  ПН: приклад заповнення

28.11.2018 31512 5 4

Ми продовжуємо знайомитися з нововведеннями до форми ПН та РК, що вводяться у дію наказом Мінфіну від 17.09.18 р. № 763, далі - Наказ № 763.

У п. 11 Наказу № 763 передбачене внесення змін до п. 24 в Наказу № 1307

Так, МінФін дозволяє складати РК до ПН, що зайво зареєстрована у ЄРПН. Звертаємо Вашу увагу на те, що цей пункт поширюється лише що ПН-дублерів, тобто таких, що вже складені та зареєстровані у ЄРПН за конкретною господарською операцією, але випадково складені повторно. 

Як вчиняти у випадку, коли ПН складена на господарську операцію, якої взагалі не існує, у даному пункті Наказу № 763 не передбачено, тож, очевидно, доведеться складати РК на повне повернення: на підставі бухгалтерської довідки, у якій буде вказано, що ПН – виписана помилково.

Що каже п. 24 нової редакції Наказу № 1307

Нова редакція п. 24 Наказу № 1307 каже про таке.

У разі реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних двох і більше податкових накладних, складених на одну операцію з постачання товарів/послуг, постачальник (продавець) складає розрахунок(ки) коригування до податкової(их) накладної(их), зайво складеної(их) на операцію, за якою в Єдиному реєстрі податкових накладних вже зареєстрована податкова накладна, у такому порядку:

  • у верхній лівій частині розрахунку коригування у графі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причин» зазначається тип причини 20, при цьому позначка «Х» не проставляється;
  • у заголовній частині розрахунку коригування у полі "до податкової накладної" зазначаються дата і номер податкової накладної, зайво складеної на операцію, за якою в Єдиному реєстрі податкових накладних вже зареєстрована податкова накладна;
  • в інформаційному полі «Інформаційні дані щодо складеної та зареєстрованої в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної» розрахунку коригування зазначаються дані щодо податкової накладної, правильно складеної та зареєстрованої в Єдиному реєстрі податкових накладних;
  • в інформаційному полі «Інформаційні дані щодо складеного та зареєстрованого в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунку коригування до податкової накладної, зайво складеної на операцію, за якою в Єдиному реєстрі податкових накладних вже зареєстрована податкова накладна» розрахунку коригування зазначаються дані щодо розрахунку коригування, складеного до зайво складеної податкової накладної, яка зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних. Зазначене поле не заповнюється, якщо такий розрахунок коригування не складався.

У разі складання розрахунку коригування з типом причини 20 до податкової накладної, зайво складеної на операцію, за якою в Єдиному реєстрі податкових накладних вже зареєстрована податкова накладна, до якої раніше не складався розрахунок коригування, такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних отримувачем (покупцем), який був зазначений у податковій накладній, що коригується, крім випадків, передбачених цим Порядком.

У разі складання розрахунку коригування з типом причини 20 до податкової накладної, зайво складеної на операцію, за якою в Єдиному реєстрі податкових накладних вже зареєстрована податкова накладна, до якої раніше було складено розрахунок коригування, такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних постачальником (продавцем) з урахуванням таких особливостей:

  • в інформаційному полі «Інформаційні дані щодо складеного та зареєстрованого в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунку коригування до податкової накладної, зайво складеної на операцію, за якою в Єдиному реєстрі податкових накладних вже зареєстрована податкова накладна» такого розрахунку коригування зазначаються дані щодо складеного та зареєстрованого в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунку коригування до податкової накладної, зайво складеної на операцію, за якою в Єдиному реєстрі податкових накладних вже зареєстрована податкова накладна;
  • графи з 1 по 15 розділу Б такого розрахунку коригування та рядки розділу А не заповнюються.

Розрахунок коригування, особливості складання якого визначені у цьому пункті, складається окремо до кожної податкової накладної, зайво складеної на операцію, за якою в Єдиному реєстрі податкових накладних вже зареєстрована податкова накладна, у тому числі до податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю).

На своєму офіційному сайті, ДФС оприлюднило умовні коди причини коригування. Так, за даною інформацією, під причиною із умовним кодом «301» вказане: «Виправлення помилки (пункт 24 Порядку заповнення податкової накладної)». ДФС вказує що цей умовний код зазначається у випадку складання РК,  із типом причини 20 до податкової накладної, зайво складеної на операцію, за якою в Єдиному реєстрі податкових накладних вже зареєстрована податкова накладна.

Логічно припустити, що у разі формування Розділу Б, РК в частині заповнення граф з 1 по 15, РК матиме наступний вигляд: 

1 из 1

При цьому, потрібно пам’ятати, що у випадку, коли зайва ПН матиме 5 рядків/товарних позицій, то рядків у РК буде - 10 (п’ять на рядки, що вказані у зайвій ПН та п’ять (починається відлік з номеру 6) для скасування ПН). За умови лише двох позицій у зайвій ПН, це матиме такий вигляд: 

1 из 1

Що треба заповнювати, згідно з п. 24 Наказу № 1307.

Припустимо, продавцем - ТОВ «ПЛАТНИК-2018» 01.12.18 р. було сформовано та зареєстровано в ЄРПН за господарською операцією з поставки ТОВ «ПОКУПЕЦЬ2018» ТМЦ на загальну суму 1200,00 грн. ПН № 36, а потім помилково продубльовано ту саму ПН за тією самою господарською операцією та зареєстровано під номером 37. 

В такому випадку, якщо дослівно керуватися п. 24 Наказу № 1307 в новій редакції, верхня частина РК матиме наступний вигляд:

1 из 1

Якщо РК до такої зайвої ПН складений вперше, то друга частина Розділу Б матиме наступний вигляд:

1 из 1

При цьому, РК складає продавець/постачальник, але зареєструвати РК повинен покупець/отримувач (очевидно, крім випадків, коли зайво складена ПН є - зведеною). А велика зірочка у нашому  прикладі означає, що у графі «реєстраційний номер податкової накладної», очевидно потрібно вказувати номер ПН з квитанції № 2. В той же час, це питання поки що потребує подальших роз’яснень Мінфіну, або хоча б ДФС.

Якщо ж РК до такої зайвої ПН вже складався раніше (наприклад, змінювалася кількість і був складений РК від 03.12.18 р. за № 3), то такий новий РК  підлягає реєстрації в ЄРПН постачальником (продавцем) з урахуванням таких особливостей:

  • потрібно вказати перший РК до зайвої ПН (тобто РК № 3 від 03.12.18 р. в нашому прикладі);
  • новий РК реєструє продавець/постачальник;
  • графи з 1 по 15 розділу Б такого розрахунку коригування та рядки розділу А не заповнюються.

З наведеного вбачається, що друга частина Розділу Б повинна мати наступний вигляд:

1 из 1

Знову ж, зірочка означає, що можливо доведеться вказувати номер РК з квитанції про його реєстрацію у ЄРПН.

Зверніть увагу також на те, що можливо у даному випадку (коли вже був складений перший РК), вірогідно не потрібно буде вказувати правильну ПН.

Важливо, що у випадку складання другого РК до зайвої ПН Розділи А та частково Б матимуть такі особливості:

1 из 1

Чи включати зайву ПН до податкової декларації з ПДВ?

Не потрібно, що вбачається з п.44.1 ПК, а саме.

Так, для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим п.44.1 ПК.

Отже, якщо не було господарської операції то і дані з ПН не потрібно включати до податкової декларації з ПДВ.

Разом із тим, орган ДФС під час камеральної перевірки може виявити, що податкові зобов’язання за однією з ПН не відображені у податковій декларації. За таких обставин, обережні платники ПДВ, які мають гроші на поповнення ліміту у СЕА ПДВ, можуть зачекати допоки РК не буде виправлено помилку, і лише тоді зменшити податкові зобов’язання за зайвою ПН.

Отже, зараз ми з вами розглянули приклади заповнення РК до зайвої ПН. В той же час, потрібно пам’ятати про те, що програма може мати свій власний алгоритм і на практиці доведеться деяку інформацію змінювати, що називається «на ходу».

Коментарі до матеріалу

Відсортовано: по часу за популярністю

Всього коментарів 5

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права

4428 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали