Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Результати дисконтування в обліку та звітності

05.12.2019 1542 0 4

Акценти статті:

  • як відобразити на рахунках бухобліку суми дисконту і заборгованостей;
  • коли визнавати в обліку доходи і витрати від дисконтування;
  • як розрахувати суми доходів і витрат за допомогою Excel;
  • як процедура дисконтування впливає на суму податку на прибуток.

Довгострокові заборгованості обліковуються підприємствами:

  • дебіторська – на рахунку 18 «Довгострокова дебіторська заборгованість та інші необоротні активи». Часто використовуються у цьому випадку субрахунки 182 «Довгострокові векселі видані», 183 «Інша дебіторська заборгованість» (позики);
  • кредиторська – на рахунках 50 «Довгострокові позики» (довгострокові банківські кредити і кредити інших фінансових організацій), 51 «Довгострокові векселі видані», 52 «Довгострокові зобов'язання за облігаціями», 55 «Інші довгострокові зобов'язання» (зазвичай тут обліковують безпроцентні позики від фізичних та юридичних осіб, у т. ч. засновників).

У разі визнання теперішньої вартості довгострокової дебіторської заборгованості (далі – ДЗ) виникають інші фінансові витрати (обліковуються на однойменному субрахунку 952). А в міру амортизації дисконту – з'являються інші доходи від фінансових операцій (обліковуються на однойменному субрахунку 733).

За довгостроковою кредиторською заборгованістю (далі – КЗ) усе відбувається у «дзеркальному» варіанті, тобто в момент первинного визнання виникають доходи (субрахунок 733), а потім – витрати з амортизації дисконту (субрахунок 952).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали