• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Розрахувалися «чужим» векселем: як заповнити декларацію із ціннопаперового акцизу?

Із цієї статті ви дізнаєтеся: чи треба сплачувати ціннопаперовий акциз і подавати відповідну декларацію, якщо підприємство передало постачальникові в рахунок оплати «чужий» вексель.

Що можна зробити на практиці: якщо вам треба подати декларацію із ЦП-акцизу і додаток Д2, скористайтеся наведеним у консультації зразком. Це заощадить ваш час і убереже від помилок.

Загальні положення

Особливий податок на операції з відчуження цінних паперів (далі – ЦП) та операції з деривативами в ужитку називають ціннопаперовим акцизом (далі – ЦП-акциз). Обов'язковість його сплати та подання за ним звітності з 3 січня 2013 року була запроваджена Законом від 06.12.12 р. № 5519-VI, який вніс відповідні зміни до Податкового кодексу (далі – ПК).

Форма звітності за ЦП-акцизом – у вигляді Декларації з особливого податку на операції з відчуження ЦП та операції з деривативами (далі – декларація) та Уточнюючої декларації – була затверджена наказом Міндоходів від 19.07.13 р. № 288 (далі – Наказ № 288) та оприлюднена в серпні 2013 року. Отже, уперше таку декларацію в разі потреби потрібно було подати за IV квартал 2013 року.

Декларація повинна подаватися за підсумками кожного звітного кварталу протягом 40 календарних днів після його закінчення (п. 46.6, пп. 49.18.2 ПК).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали