Перевищено річний дохід 20 млн грн.: як не платити зайвого?
01.02.2017 1604 0 1
У чому полягає проблема: бухгалтери підприємств – платників податку на прибуток саме в кінці року часто виявляють, що чистий дохід їх підприємства за рік перевищив 20 млн грн. У більшості випадків перевищення незначне, але й цього досить, щоб серйозно ускладнити умови діяльності підприємства наступного року. Якщо у підприємства є операції з іноземною валютою, можна спробувати зменшити дохід за рахунок зміни варіанта розрахунку курсових різниць.
Які варіанти рішення пропонує П(С)БО 21: згідно з п. 8 П(С)БО 21 розрахунок курсових різниць на дату господарської операції може здійснюватися:
- варіант 1 – у її межах;
- варіант 2 – за всією статтею.
Обидва варіанти розрахунку дають однаковий фінансовий результат (різницю між доходами у вигляді додатних курсових різниць і витратами у вигляді від’ємних різниць). Проте при використанні варіанта 1 величина доходів і витрат менша (особливо це відчутно при значних коливаннях валютних курсів), ніж при варіанті 2.
Кому вигідно змінити варіант розрахунку курсових різниць?
Перелічимо, кому є резон змінити варіант розрахунку курсових різниць, щоб зменшити дохід.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року