Відповіді на деякі запитання з ПДВ
Навіть фахівець з великим стажем, що відмінно знає теорію (нормативні акти), у певний період своєї професійної діяльності може зіткнутися із запитаннями, відповіді на які чітко не окреслені теорією. Дуже добре із такими ситуаціями обізнані бухгалтери, особливо ті, що мають справу з ПДВ. Якщо такі питання стосуються всіх платників (наприклад, зміни у формі декларації/ПН), відповідь нададуть професійні видання. А як бути, коли запитання відносно рідкісне?
У даній статті ми з Вами розглянемо запитання, які виникають не щодня, але можуть постати перед кожним платником ПДВ.
Згідна, запитання є задовгим, але якщо Ви його ніколи не запитували – Вам пощастило. Однак, ця проблема часто виникає перед бухгалтерами, що перерахували податкові зобов’язання з ПДВ вчасно, а орган ДФС - застосовує штраф за затримку сплати ПДВ на 1-2 дні (10% від суми).
Наприклад, платник ПДВ 12.09.2017 року подав податкову декларацію з ПДВ за серпень 2017 року, де задекларував податкові зобов’язання на рівні 100 тис. грн. 29 вересня 2017 року було надано банку платіжне доручення № 33 від 29.09.2017 року на 100000,00 грн. (оскільки коштів на рахунку в СЕА ПДВ не вистачало), яке прийняте банком (це відбувалося о 14 год. 15 хв.). А 06.11.2018 року (так, через рік), платник ПДВ отримав акт камеральної перевірки, яким встановлено, що ТОВ «ПЛАТНИК» порушив терміни сплати узгодженого податкового зобов’язання з ПДВ, адже сплатив податок лише 03.10.2017 року.
Акт виглядатиме приблизно так:
На підставі цього акту перевірки платнику нарахували штрафну санкцію на рівні 10000,00 грн.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року