Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Звідки взяти дані про величину чистих активів тим, хто не подає проміжну фінзвітність?

13.08.2018 6269 0 3

ТОВ подає скорочену фінзвітність раз на рік – відповідно до норм Закону від 16.07.99 р. № 996-XIV (далі – Закон № 996). Проміжна фінансова звітність (за І квартал, півріччя і 9 місяців) не складається. Звідки нам узяти дані про вартість чистих активів на кінець попереднього кварталу для виконання норм Закону від 06.02.18 р. № 2275-VII?

Вам доведеться розрахувати ці дані. Нижче ми пояснимо, як це зробити.

Дійсно, підприємства, що потрапили до зони дії п. 3 ст. 11 Закону № 996 та абзацу п'ятнадцятого 15 п. 2 Порядку, затвердженого постановою КМУ від 28.02.2000 р. № 419, подають фінзвітність у складі двох форм (Баланс і Звіт про фінансові результати) раз на рік (річну). Подання проміжної фінзвітності для них законами не передбачено.

Підприємства, які навіть для засновників не складають проміжні баланси (за місяць, квартал або інший період у році), як правило, не «закривають» серед року в бухгалтерському обліку прибуткові та видаткові рахунки на нерозподілений прибуток (мається на увазі проведення Дт 79 – Кт 44 або навпаки). Це і зрозуміло. Раз звітність складати немає необхідності, то таке проведення робиться тільки за підсумком року для складання річної фінзвітності.

Нагадаємо! Чисті активи – це різниця між активами підприємства і його зобов’язаннями (підсумок розд. І пасиву Балансу «Власний капітал»). Тобто на величину чистих активів, крім суми статутного капіталу та інших показників, також впливає і сальдо нерозподіленого прибутку (44–й рахунок).

Тому і виникає запитання: звідки взяти вартість чистих активів на кінець попереднього кварталу, якщо у підприємства немає окремої фінзвітності за квартал? На це запитання ми відповіли: розрахувати! Причому розрахувати можна двома способами. Давайте їх розглянемо і порівняємо.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали