Звіт з ЄСВ за найманих працівників
28.09.2017 11007 0 2
Роботодавці зобов'язані щомісяця подавати до фіскальних органів звітність з ЄСВ за найманих працівників. У консультації розглянемо загальні правила заповнення та подання звітності, а також порядок заповнення деяких таблиць звіту.
Правила формування та подання Звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб і суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів (далі – Звіт) установлено Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженим наказом Мінфіну від 14.04.15 р. № 435 (далі – Порядок № 435).
Звіт подається за формою додатка 4 до Порядку № 435. При цьому починаючи із червня 2016 року звіт подається за оновленою формою, а за період із січня по травень 2016 року (включно) звіт подавався за формою, що діяла з 01.05.15 р. (лист ДФС від 28.01.16 р. № 2844/7/99-99-17-03-01-17).
Роботодавці – юридичні особи та фізичні особи, які використовують найману працю та нараховують ЄСВ за найманих працівників, подають Звіт щомісяця, не пізніше 20-го числа місяця, що настає за базовим звітним періодом (п. 1 розд. III Порядку № 435). Якщо останній день здачі Звіту припадає на вихідний або святковий день, то строк здачі переноситься на перший після вихідного робочий день (п. 14 розд. II Порядку № 435).
Звіт подається одним із таких способів (п. 1 розд. II Порядку № 435):
- засобами електронного зв'язку в електронній формі. Зазначимо, що така форма Звіту створюється страхувальником із використанням спеціалізованого програмного забезпечення;
- на паперових носіях, засвідчених підписом керівника страхувальника та скріплених печаткою (при її наявності), разом з електронним Звітом;
- на паперових носіях без подання електронного Звіту, якщо застрахованих осіб не більше п'яти;
- шляхом направлення поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення за умови, що кількість застрахованих осіб не перевищує п'яти. У цьому випадку Звіт повинен бути відправлений не пізніше ніж за 10 днів до закінчення граничного строку його подання (датою подання вважається день відправлення Звіту). Якщо Звіт на пошті буде загублений (з вини оператора поштового зв'язку), то платник ЄСВ звільняється від відповідальності за його неподання або несвоєчасне подання. При цьому протягом 5 робочих днів із дня отримання повідомлення про втрату або зіпсуття поштового відправлення він зобов'язаний направити поштою або подати особисто (на свій вибір) до органу ДФС другий примірник Звіту разом із копією повідомлення про втрату або зіпсуття поштового відправлення.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року