Звіт з ЄСВ: помилки і способи їх виправлення
01.06.2017 2852 2 2
Нормами розд. V Порядку, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.15 р. № 435 (далі – Порядок № 435), передбачена можливість унесення виправлень до Звіту з ЄСВ (додаток 4 до Порядку № 435, далі – Звіт).
Перш ніж приступити до вивчення механізму виправлення помилок, нагадаємо, що помилки у Звіті можна виправити як за поточний період (до закінчення граничного строку подання Звіту), так і за минулі періоди (після закінчення такого строку). У першому випадку згідно з п. 1 розд. V Порядку № 435 страхувальник повторно формує і подає Звіт у повному обсязі органу ДФС за місцем обліку. Чинним уважається останній Звіт, поданий до закінчення строку подання звітності.
Зверніть увагу: якщо до закінчення строку подання звітності страхувальник подає за поточний звітний період тільки окремі таблиці Звіту із зазначенням типу форми «скасовуюча» і «додаткова», такий Звіт не вважається поданим.
Механізм виправлення помилок у Звіті викладено у п. 2 розд. V Порядку № 435. При цьому для різних видів помилок установлені різні способи їх виправлення.
Так, якщо помилка допущена в реквізитах (крім сум) страхувальника або застрахованої особи (у П. І. Б. або податковому номері працівника, відомостях про резидентство, зайнятість співробітника (основне/сумісництво) тощо), то для повного скасування даних таблиці 5 потрібно подати тільки скасовуючі документи за виявленими недостовірними відомостями.
Щоб змінити відомості, наведені в таблиці 5, слід подати:
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року