Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Особливості перерахунку оподатковуваних ПДВ-операцій – 2016

Алла Кононова

28.12.2016 1022 0 1

Закінчується 2016 рік. Для платників податку на додану вартість, які в своїй діяльності здійснюють одночасно оподатковувані і неоподатковувані операції, це означає настання необхідності проведення перерахунку частки використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях.

Нагадаємо, такий перерахунок проводиться щорічно, але останні три роки порядок його проведення щоразу містить певні особливості. Так, у 2014 році платникам доводилося коригувати податковий кредит, тобто в залежності від того, як за рік змінилася частка обсягу оподатковуваних операцій, збільшувалася або зменшувалася сума податку на додану вартість (далі – ПДВ), включена протягом року до складу податкового кредиту. У 2015 році у зв’язку із кардинальними змінами в порядку формування податкового кредиту, які були запроваджені з 1 липня 2015 року, перерахунок довелося проводити в два етапи, окремо за перше півріччя і окремо – за друге. Як бути з перерахунком у цьому році, коли його робити, де в податковій декларації з ПДВ його результати мають бути відображені, розглянемо в цій статті.

Загальні положення

З урахуванням змін, унесених до ст. 198 Податкового кодексу України (далі – ПК) Законами України від 28.12.14 р. № 71-VІІІ (далі – Закон № 71) та від 16.07.15 р. № 643-VІІІ (далі – Закон № 643), з 1 липня 2015 року податковий кредит звітного періоду формується платником податку із сум ПДВ, нарахованих (сплачених) при придбанні товарів/послуг незалежно від напряму їх використання (в оподатковуваних чи неоподатковуваних операціях).

Тобто до складу податкового кредиту включаються всі суми ПДВ, нараховані (сплачені) постачальникам при придбанні товарів/послуг, а також до бюджету при імпорті товарів, незалежно від напрямку подальшого використання придбаних товарів/послуг чи імпортованих товарів.

Доречно нагадати, що згідно з правилами формування податкового кредиту підставою для його формування є зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) податкова накладна, належним чином оформлена митна декларація, один із документів, перерахованих в п. 201.10 ПК, який, як передбачено цим пунктом, дає можливість платнику сформувати податковий кредит без зареєстрованої в ЄРПН податкової накладної.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали