• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Помилки в 1ДФ: приклади коригування

09.08.2018 3554 0 7

Так вже сталося, що навіть найуважніший бухгалтер може помилитися та внести до звітності, у т.ч. 1ДФ, помилкову інформацію: неправильний розмір доходу та/або ПДФО, помилковий ІПН та/або неправильну ознаку доходу. Мудрий бухгалтер, коли виявить помилку не впадатиме у відчай, а спробує мінімізувати втрати. Як це зробити ми з Вами зараз розглянемо. Одразу домовимося, що в даній статті розглядаємо ситуації, коли ЗП виплачується вчасно та повністю, одночасно із сплатою до бюджету ПДФО.

Специфіка 1ДФ – суму податку декларує не платник

Саме таке твердження Ви почуєте від представників органів ДФС. Формально вони праві, адже 1ДФ подає не той, з кого ПДФО та ВЗ утримують, а той, хто зобов’язаний перерахувати ці податки до бюджету. Однак, працівники органів ДФС роблять хибні висновки, коли стверджують, що 1ДФ не є податковою декларацією. Таке твердження обґрунтовується специфікою 1ДФ та п.1.2 Розділу І Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (далі – Порядок № 4), де сказано, що  на підставі відомостей щодо сум утриманого та/або сплаченого податку, які зазначаються у податковому розрахунку, нарахування податкового зобов'язання не проводиться. Це твердження має сенс, адже фізична особа може працювати у декількох роботодавців, бути ФОПом та/або здійснювати незалежну діяльність, тому ПДФО має бути нарахований виходячи з усіх джерел доходу. Натомість, органи ДФС трактують цю норму однобічно. 

Щоби не казали працівники органів ДФС, а 1ДФ є податковою декларацією в розумінні ст.46 ПКУ. Отже, якщо Ви відобразили в 1ДФ суму ПДФО, але з якихось причин не сплатили її вчасно, у т.ч. на момент перевірки, ревізори не мають права збільшувати Вам грошове зобов’язання на не сплачену до бюджету суму ПДФО. Вказану позицію було підтримано ВАСУ в Ухвалі від 04.08.2015 року у справі № К/800Ї33287/14 та фактично схвалено Постановою ВС від 12.06.2018 року у справі №817/480/17 (№К/9901/6277/18).

Здавалося б, якщо 1ДФ – податкова декларації, то внесення змін до такої звітності здійснюється за правилами, передбаченими ст.50 ПКУ. А якщо орган ДФС заявить, що ст.50 ПКУ на 1ДФ не поширюється, стверджуватимемо таке.

Чому, при уточненні показників  1ДФ, можна керуватися ст.50 ПКУ

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали