Чи потрібно при продажу металобрухту донараховувати компенсуючі податкові зобов’язання?
Оподаткування господарських операцій: практичні ситуації
До 1 січня 2022 року звільняються від обкладення ПДВ операції постачання по території України (у т. ч. з імпорту та експорту) відходів і брухту чорних і кольорових металів (п. 23 підрозд. 2 розд. ХХ ПК).
На замітку! Список відходів і брухту чорних і кольорових металів, постачання яких звільняються від оподаткування, наведено в Переліку № 15.
Як бачимо, постачання металобрухту – звільнена від обкладення ПДВ операція, і значить, постає питання про коригування вхідного ПДВ, сплаченого (нарахованого) при придбанні товарів (послуг), які використовуються в операціях, що не обкладаються ПДВ, повністю або частково. Тобто про нарахування компенсуючих податкових зобов’язань на підставі п. 198.5, 199.1 ПК.
Нагадаємо, податкові зобов’язання згідно з п. 199.1 ПК нараховуються виходячи із частки використання придбаних товарів (послуг) в операціях, що не обкладаються ПДВ. Однак для постачань металобрухту зроблено виняток. Відповідно до п. 199.6 ПК не потрібно розподіляти вхідний ПДВ і нараховувати податкові зобов’язання на підставі п. 199.1 ПК, якщо здійснюються постачання відходів і брухту чорних і кольорових металів, які утворилися в платника ПДВ у процесі переробки, обробки, плавлення товарів (сировини, матеріалів) у виробництві, будівництві, а також розбирання ліквідованих об’єктів ОЗ. Тобто операція продажу металобрухту не приводить до нарахування податкових зобов’язань згідно з п. 199.1 ПК.
А як бути з податковими зобов’язаннями, які нараховуються на підставі п. 198.5 ПК?
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року