• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи потрібно фізособі – єдиннику третьої групи подавати декларацію з податку на прибуток при виплаті нерезиденту доходу?

17.10.2019 262 0 0

Запитання по «прибутковій» звітності

Так, фізособі – єдиннику третьої групи в цьому випадку треба було подати декларацію з додатком ПН за півріччя 2019 року. Пояснимо нашу відповідь.

Як випливає з п. 103.9 ПК особа, яка виплачує нерезиденту доходи із джерелом їх походження з України, зобов'язана подати контролюючому органу за своїм місцезнаходженням (місцепроживанням) звіт про виплачені доходи, а також утримані з них і перераховані до бюджету податки. Тобто звіт потрібно подати, навіть якщо податок із доходу нерезидента не утримується згідно з положеннями міжнародного договору, укладеного між Україною і країною нерезидента (див. також ЗІР, категорія 102.23.02). Звіт подається за формою і в строк, які встановлені Мінфіном. Розглянемо все по порядку.

Це резидент України і постійне представництво нерезидента, що виплачують доходи нерезиденту (уповноваженій ним особі) (пп. 141.4.2 ПК). А як випливає з визначення, наведеного в пп. 14.1.213 ПК, фізособа, яка має місце проживання в Україні, є резидентом. При цьому фізособа, яка не займається підприємницькою діяльністю або не провадить незалежну професійну діяльність (не є самозайнятою особою), не зобов'язана утримувати податок із нерезидентних доходів і подавати звіт про ці операції. Це випливає з Узагальнюючої податкової консультації, затвердженої наказом Мінфіну від 26.04.19 р. № 181.

Як бачимо, у фізособи-підприємця крім обов'язку утримати податок із доходу нерезидента є ще обов'язок відзвітувати про виплату такого доходу.

Як випливає з неодноразових роз'яснень контролюючих органів, звітом про виплачені нерезидентам доходи й утримані з них податки служить декларація з додатком ПН. Форму декларації затверджено наказом Мінфіну від 20.10.15 р. № 897.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали