Нова форма податкової накладної з 1 березня!
Форма податкової накладної (далі – ПН) і порядок її заповнення затверджено наказом Мінфіну від 31.12.15 р. № 1307 (далі – Порядок № 1307). Наказом Мінфіну від 02.12.20 р. № 734 до Порядку № 1307 унесено зміни, які набувають чинності з 1 березня 2021 року. Із цієї дати всі ПН і розрахунки коригувань (далі – РК) потрібно складати за новою формою.
Зміни у формі ПН
Зміна 1. У формі ПН з’явився новий реквізит – рядок «код». У ньому потрібно зазначати код ознаки джерела податкового номера відповідно до реєстру, до якого належить податковий номер особи (п. 4 Порядку № 1307).
Усього таких кодів чотири:
- «1» – Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України (ЄДРПОУ). Тобто, зазначивши ЄДРПОУ підприємства, потрібно у відповідній графі проставити код «1»;
- «2» – Державний реєстр фізичних осіб – платників податків (ДРФО);
- «3» – реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який присвоюється йому контролюючими органами (для тих платників податків, які не включені до ЄДРПОУ);
- «4» – серія (за наявності) і номер паспорта (для фізичних осіб, які за своїми релігійними переконаннями відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають позначку в паспорті).
Наприклад, постачальник ТОВ «Вертикаль» ІПН 121212121212, код ЄДРПОУ 41000012 оформляє ПН покупцеві-підприємцю (ідентифікаційний номер 1245789636, ІПН 131313131313) Онищенку Сергію Івановичу (див. фрагмент заповнення ПН).
! Увага! Код ознаки джерела податкового номера заповнюється тільки в разі заповнення у ПН поля «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта». Тобто якщо цей реквізит не заповнюється, код також не проставляється.
Наприклад, дані про податковий номер (а значить, і код) не зазначаються в ПН, оформлених на неплатника ПДВ, у зведеній ПН, що оформляється згідно з п. 198.5, 199.1 Податкового кодексу (далі – ПК). І відповідно – у РК до таких ПН.
Чи є новий реквізит обов’язковим?
Цей реквізит не є обов’язковим згідно з п. 201.1 ПК, проте ігнорувати його не варто. Скоріше за все, через відсутність коду ПН не пройде перевірку у програмі (наприклад, M.E.Dос) і не пройде реєстрацію в ЄРПН.
Зміна 2. Кількість рядків у ПН (гр. 1 розділу Б ПН «№ з/п») збільшена з «9 999» до «99 999». Тобто в одній ПН можна зазначити в 10 разів більше номенклатурних позицій, ніж було раніше. Таке збільшення рядків у ПН має привести до скорочення кількості ПН, що оформляються платниками ПДВ, у яких багато номенклатурних позицій.
Зміна 3. У полі, призначеному для підписання ПН та РК посадовою особою, потрібно зазначати «Власне ім’я, ПРІЗВИЩЕ», а не ініціали та прізвище, як раніше.
Наприклад, якщо до 1 березня 2021 року у графі для підпису посадової особи потрібно було зазначити «Орлова О. О.», тепер достатньо зазначити: «Олена Орлова».
Зміна 4. Для фізособи – платника ПДВ (як постачальника, так і покупця) у ПН слід зазначати прізвище, ім’я, по батькові (пп. «в» п. 201.1 ПК). У новій формі ПН/РК зроблено уточнення про те, що по батькові зазначається за його наявності.
Оформлення РК до старих ПН
Починаючи з 1 березня РК слід оформляти за новою формою, незалежно від дати оформлення ПН, до якої він складається (ЗІР, 01.16).
! Починаючи з 1 березня 2021 року ПН і всі РК до них складаємо за новою формою.
Коментарі до матеріалу