Нерезидент-експедитор не є перевізником: як оподатковувати його дохід
30.06.2016 743 0 2
Ситуація: резидент України уклав договір транспортного експедирування (далі – ТЕ) із резидентом Білорусі. Згідно з договором нерезидент-експедитор організує міжнародне перевезення вантажу резидента, залучаючи для цього нерезидента-перевізника. Яким повинне бути оподаткування доходу нерезидента-експедитора?
Для початку зазначимо, що коли експедитор-нерезидент перевозить вантаж власним транспортом, то проблем з оподаткуванням його доходів не виникає (див. «Податок на фрахт: облік в експедитора»). У цьому випадку послуги з перевезення розглядаються як фрахт, і при виплаті винагороди експедитору-перевізнику резидент утримує податок на фрахт за ставкою 6 % із суми такої винагороди (пп. 141.4.4 Податкового кодексу, далі – ПК). А при наявності відповідної довідки від нерезидента застосовує норми міжнародного договору (пп. 141.4.2 ПК). Таке саме роз'яснення міститься і в листі ДФС від 11.02.16 р. № 2869/6/99-99-19-02-02-15 (далі – Лист № 2869).
У нашій ситуації експедитор-нерезидент залучає третіх осіб до виконання своїх зобов'язань із перевезення. Особливість цієї ситуації в тому, що експедитор-нерезидент отримує від резидента одночасно дві виплати:
- винагороду за організацію перевезення;
- плату за перевезення, яке здійснює третя особа – перевізник.
Представимо взаємовідносини сторін у вигляді схеми.
Давайте розберемося, як у нашій ситуації правильно оподаткувати доходи експедитора, виплачені резидентом.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року