• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи нараховується ЄСВ на суму лікарняних, виплачених після звільнення працівника?


Працівник підприємства захворів у день свого звільнення. Лікарняні були нараховані і виплачені йому після звільнення, коли працедавець вже не був його страхувальником. Чи є сума лікарняних у цьому випадку базою для нарахування ЄСВ?


Застраховані особи (працівники) мають право на матеріальне забезпечення у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності в період роботи, включаючи час випробувального терміну і день звільнення (ст. 19 Закону від 23.09.99 р. № 1105-XIV, далі – Закону № 1105). Підставою для призначення допомоги з тимчасової непрацездатності є виданий в установленому порядку листок непрацездатності (ст. 31 Закону № 1105). Оплата перших п’яти днів хвороби здійснюється за рахунок працедавця (ст. 22 Закону № 1105). Оскільки в нашому випадку працівник захворів у день звільнення, перші п’ять днів оплачує працедавець.

Порядок нарахування і сплати ЄСВ регулюється Законом від 08.07.10 р. № 2464-VI. Згідно зі ст. 4 цього Закону платниками ЄСВ є, зокрема, працедавці (підприємства, установи, організації, фізособи, які використовують найману працю) і органи, які виплачують допомогу у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю застрахованим особам. Загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню підлягають особи, які працюють за трудовим договором (контрактом) (ст. 253 КЗпП).

Після звільнення працівника підприємство не є його страхувальником, а значить, не є і платником ЄСВ щодо доходів звільненого. Тому суми допомоги з тимчасової непрацездатності, нараховані і виплачені особам після їх звільнення, не є базою для нарахування ЄСВ. Такої ж думки дотримуються і контролюючі органи (ЗІР, категорія 301.04.01).

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2268 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали

Чи нараховується ЄСВ на суму лікарняних, виплачених після звільнення працівника?