Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Нарахування екоподатку: способи виправлення помилок

28.11.2016

Помилки у звітності з екологічного податку можна виправити в поточній декларації або шляхом подання уточнюючої. Особливості та приклади заповнення таких декларацій розглянемо в консультації.

Виправляємо помилку в поточній декларації

Згідно з п. 50.1 ПК платник податків має право уточнити показники раніше поданої ним декларації в декларації за будь-який наступний податковий період, у якому виявлено помилки.

Декларація з екоподатку (її форма затверджена Наказом № 715) складається із загальної частини та додатків до неї. В обох складових передбачені рядки для відображення виправлених показників при уточненні зобов’язань за попередні періоди.

Розглянемо порядок заповнення декларації за звітний період з уточненням старих зобов'язань на прикладі виправлення помилки в поточній декларації екоподатку за викиди в атмосферу (додаток 1 до декларації).

1. У декларації та додатку 1 у полі «Звітна» ставиться позначка «Х».

2. У полі 1.1 вказується поточний звітний період, за який подається декларація. Поле 1.2 залишається незаповненим.

3. При виправленні помилки в поточній декларації за тим же видом забруднення заповнюється декілька додатків окремо за кожний період – звітний та уточнюючий. Наприклад, якщо на підприємстві одне стаціонарне джерело забруднення, складаються два додатки 1:

  • перший (розрахунок № 1 у шапці форми) – за поточний податковий період;
  • другий (розрахунок № 2) – за період, який уточнюється.

У розрахунку № 1 заповнюється рядок 4 (4.1, 4.2 і т. д.), у розрахунку № 2 – рядки 4–8. У рядку 4 уточнюючого додатка (у нашому випадку – розрахунку № 2) наводяться правильні показники, а в рядку 5 – показники рядка 4 розрахунку, який уточнюється. У рядок 4.1 декларації переноситься сума з рядка 4 звітного додатка 1, а в рядки 4.1.1-4.1.3 – показники рядків 5.1, 5.2 і 8 уточнюючого додатка 1.

4. В уточнюючому додатку в полях 1.1 і 1.2 наводиться однакове значення, що відповідає періоду, який уточнюється.

5. У рядку 5 декларації вказується кількість додатків з урахуванням того, у якому були уточнення за попередній період.

Наведемо приклад заповнення табличної частини декларації та двох додатків 1 (звітного та уточнюючого) до декларації з екоподатку за викиди в атмосферу (див. фрагменти 1–3 в кінці консультації).

Заповнюємо уточнюючу декларацію

Для виправлення помилки за попередній податковий період підприємство може подати уточнюючу декларацію, причому в будь-який момент, коли виявить цю помилку, не прив’язуючись до строків подання декларацій.

Правила заповнення уточнюючої декларації такі:

1. Декларація та додаток до неї подається з позначкою «Х» у полі «уточнююча».

2. За кожний звітний період, у якому виявлено помилки, подаються окремі уточнюючі декларації разом із додатком, у якому допущено помилки. Якщо в інших додатках, раніше поданих у складі декларації, показники якої уточнюються, помилок немає, вони не подаються (ЗІР, категорія 120.5).

3. У полі 1.1 декларації та додатка вказується той податковий період, у якому уточнююча декларація подається, а в полі 1.2 – період, який уточнюється.

4. Заповнення табличної частини додатка 1 при виправленні помилки в уточнюючій декларації не відрізняється від його заповнення при уточненні зобов'язань у поточній декларації (див. фрагмент 3).

Висновки

Виправити помилку в декларації екоподатку підприємство може шляхом подання уточнюючої декларації за період, у якому була допущена помилка, або в декларації за поточний звітний період.

Уточнюючі декларації подаються за кожний звітний період, у якому виявлено помилку. Тобто якщо помилка «довгограюча» і підприємство допускало її декілька кварталів підряд, то за кожний такий квартал подається уточнююча декларація.

При виправленні помилки в поточній декларації слід ураховувати, що для відображення суми уточнення потрібно скласти додатковий додаток, указавши в ньому помилкові та виправлені показники. Наприклад, у розрахунку № 1 за викидами забруднюючих речовин в атмосферу наводиться розрахунок екоподатку за поточний квартал, а в розрахунку № 2 цього ж виду забруднення буде показане виправлення помилки та її результати (зменшення, збільшення податку, штраф, пеня).

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Статті за темою
23.06.2025
Чи можна подати уточнюючу декларацію, якщо є податкове повідомлення-рішення?
Розглянуто ситуацію із практики читача щодо можливості самостійного виправлення помилки після того, як отримано податкове повідомлення-рішення. Ситуація. У підприємства (ТОВ) уже давно немає операцій. У декларації з податку на прибуток є збиток минулих років, який переноситься через додаток РІ. За 2...
28.04.2025
Як подати і заповнити декларацію з податку на нерухомість у разі придбання/продажу нерухомості
Як відомо, декларація з податку на нерухомість подається на поточний рік. Тому в разі, якщо потім протягом року підприємство набуває або втрачає право власності на об’єкт нерухомості, виникає потреба в поданні уточнюючої декларації. У цій статті ми розповімо про строки подання та порядок запов...
28.04.2025
Як подати декларацію з плати за землю в разі набуття або втрати права власності/користування земельними ділянками
Об’єктом плати за землю є земельні ділянки, які перебувають у власності підприємства (за них сплачується земельний податок) або орендуються в органу місцевого самоврядування (за такі ділянки сплачується орендна плата). Протягом року підприємства можуть як набувати право власності на земельні д...
Популярне
20.06.2025
Резерв сумнівних боргів: у яких випадках підприємству вигідно його створювати
Розповімо, які підприємства можуть оптимізувати податок на прибуток шляхом створення резерву сумнівних боргів та як правильно сформувати цей резерв, щоб не було претензій з боку контролюючих органів. У чому полягає проблема: оптимізація об’єкта обкладення податком на прибуток для деяких підпри...
20.06.2025
Як розрахувати резерв відпусток на дату балансу
У статті розповімо про порядок формування резерву відпусток і регулярність його перегляду. Чи треба щомісячно інвентаризувати резерв? Забезпечення на оплату відпусток формується для рівномірного розподілу витрат на відпустки між звітними періодами. Його створення – обов’язок підприємства...
20.06.2025
Резерв на виконання гарантійних забов'язань: хто повинен створювати та в чому вигода
У статті розповімо, як знання стандартів бухобліку допомагають оптимізувати базу обкладення податком на прибуток. Також поговоримо про формування резерву на виконання гарантійних зобов’язань. Корисна норма бухобліку: згідно з п. 13–18 НП(С)БО 11 «Зобов'язання» підприємствам д...
Нове
30.06.2025
Чи сплачується податок на нерухомість за споруди?
У статті розглянемо, чи потрібно сплачувати податок на нерухомість за інженерні споруди, зокрема трансформаторну підстанцію. Порядок справляння податку на нерухомість завжди викликає чимало запитань. Одне з найпоширеніших: що саме вважати об’єктом оподаткування? Якщо з житловою нерухомістю все...
30.06.2025
З дати оформлення податкової накладної минуло 365 днів: чи може платник ПДВ скористатися податковим кредитом?
Розглянемо, чи може платник ПДВ скористатися податковим кредитом, якщо з дати складання податкової накладної сплило 365 днів Практична ситуація Бухгалтер виявила податкову накладну, з дати оформлення якої минуло 365 днів. Податкова накладна була зареєстрована своєчасно і не була заблокована. Чи є м...
27.06.2025
Чи можна платнику єдиного податку продавати товари за подарункові сертифікати?
Платник єдиного податку має намір продавати подарункові сертифікати, які потім буде приймати в оплату товарів у своєму магазині. З’ясуємо, чи дозволена така схема роботи на єдиному податку і які податкові ризики вона може нести. Платник єдиного податку хоче продавати подарункові сертифікати рі...
Кращі матеріали