Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Нарахування екоподатку: способи виправлення помилок

Юлія Гужел

28.11.2016 4770 0 1

Помилки у звітності з екологічного податку можна виправити в поточній декларації або шляхом подання уточнюючої. Особливості та приклади заповнення таких декларацій розглянемо в консультації.

Виправляємо помилку в поточній декларації

Згідно з п. 50.1 ПК платник податків має право уточнити показники раніше поданої ним декларації в декларації за будь-який наступний податковий період, у якому виявлено помилки.

Декларація з екоподатку (її форма затверджена Наказом № 715) складається із загальної частини та додатків до неї. В обох складових передбачені рядки для відображення виправлених показників при уточненні зобов’язань за попередні періоди.

Розглянемо порядок заповнення декларації за звітний період з уточненням старих зобов'язань на прикладі виправлення помилки в поточній декларації екоподатку за викиди в атмосферу (додаток 1 до декларації).

1. У декларації та додатку 1 у полі «Звітна» ставиться позначка «Х».

2. У полі 1.1 вказується поточний звітний період, за який подається декларація. Поле 1.2 залишається незаповненим.

3. При виправленні помилки в поточній декларації за тим же видом забруднення заповнюється декілька додатків окремо за кожний період – звітний та уточнюючий. Наприклад, якщо на підприємстві одне стаціонарне джерело забруднення, складаються два додатки 1:

  • перший (розрахунок № 1 у шапці форми) – за поточний податковий період;
  • другий (розрахунок № 2) – за період, який уточнюється.

У розрахунку № 1 заповнюється рядок 4 (4.1, 4.2 і т. д.), у розрахунку № 2 – рядки 4–8. У рядку 4 уточнюючого додатка (у нашому випадку – розрахунку № 2) наводяться правильні показники, а в рядку 5 – показники рядка 4 розрахунку, який уточнюється. У рядок 4.1 декларації переноситься сума з рядка 4 звітного додатка 1, а в рядки 4.1.1-4.1.3 – показники рядків 5.1, 5.2 і 8 уточнюючого додатка 1.

4. В уточнюючому додатку в полях 1.1 і 1.2 наводиться однакове значення, що відповідає періоду, який уточнюється.

5. У рядку 5 декларації вказується кількість додатків з урахуванням того, у якому були уточнення за попередній період.

Наведемо приклад заповнення табличної частини декларації та двох додатків 1 (звітного та уточнюючого) до декларації з екоподатку за викиди в атмосферу (див. фрагменти 1–3 в кінці консультації).

Заповнюємо уточнюючу декларацію

Для виправлення помилки за попередній податковий період підприємство може подати уточнюючу декларацію, причому в будь-який момент, коли виявить цю помилку, не прив’язуючись до строків подання декларацій.

Правила заповнення уточнюючої декларації такі:

1. Декларація та додаток до неї подається з позначкою «Х» у полі «уточнююча».

2. За кожний звітний період, у якому виявлено помилки, подаються окремі уточнюючі декларації разом із додатком, у якому допущено помилки. Якщо в інших додатках, раніше поданих у складі декларації, показники якої уточнюються, помилок немає, вони не подаються (ЗІР, категорія 120.5).

3. У полі 1.1 декларації та додатка вказується той податковий період, у якому уточнююча декларація подається, а в полі 1.2 – період, який уточнюється.

4. Заповнення табличної частини додатка 1 при виправленні помилки в уточнюючій декларації не відрізняється від його заповнення при уточненні зобов'язань у поточній декларації (див. фрагмент 3).

Висновки

Виправити помилку в декларації екоподатку підприємство може шляхом подання уточнюючої декларації за період, у якому була допущена помилка, або в декларації за поточний звітний період.

Уточнюючі декларації подаються за кожний звітний період, у якому виявлено помилку. Тобто якщо помилка «довгограюча» і підприємство допускало її декілька кварталів підряд, то за кожний такий квартал подається уточнююча декларація.

При виправленні помилки в поточній декларації слід ураховувати, що для відображення суми уточнення потрібно скласти додатковий додаток, указавши в ньому помилкові та виправлені показники. Наприклад, у розрахунку № 1 за викидами забруднюючих речовин в атмосферу наводиться розрахунок екоподатку за поточний квартал, а в розрахунку № 2 цього ж виду забруднення буде показане виправлення помилки та її результати (зменшення, збільшення податку, штраф, пеня).

1 из 3

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права

4428 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали