Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Коли коди із ДКПП не можна вказувати в податковій накладній?

Виробник металевих дверей (код КВЕД 25.12) уважає, що виготовляючи двері зі своїх матеріалів за індивідуальним замовленням з установкою, він із точки зору ПДВ надає послуги з виробництва та монтажу дверей. І хоче вказати в податковій накладній (далі – ПН) код 25.12. А покупець – власник приміщення – не згоден: він хоче бачити в ПН код УКТЗЕД для дверей. Хто з них має рацію?

Має рацію покупець. У даному випадку в ПН не можна вказувати код 25.12 із Класифікатора ДК 016:2010 (далі – ДКПП). Пояснимо чому.

Виробник металевих дверей продає самостійно виготовлену продукцію, а не роботи (послуги). Це якби будівельна організація з кодом КВЕД із секції F (розділи 41–43) закуповувала металеві двері й установлювала їх при будівництві будівлі, тоді можна було б говорити про роботи та включені до їх вартості матеріали.

У розділі «Загальні положення» ДКПП сказано, що продукція/послуга – це результат окремого виду економічної діяльності згідно з КВЕД (ДК 009:2010). Кожному виду діяльності (коду КВЕД) відповідає своя група продукції або послуг, які є його результатом. Тобто ДКПП – це класифікатор не тільки послуг, але й продукції.

Тому в розділах для промисловості (секції С і D) зазначені переважно коди продукції, а не послуг. Коди продукції не можна вказувати в податковій накладній!

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали