Як заповнити додаток Д2 до декларації з ПДВ?
ПДВ-звітність у запитаннях та відповідях
Як уже зрозуміло із запитання, заповнюють додаток Д2 до декларації ті платники ПДВ, які декларують від’ємне значення податку. Відразу скажемо, що алгоритм заповнення цього додатка – утім, як і всіх інших додатків до декларації з ПДВ – не наведений у Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженому наказом Мінфіну від 28.01.16 р. № 21 (далі – Порядок № 21). Тому правила заповнення додатка Д2 встановлює податкова у своїх роз'ясненнях (ЗІР, категорія 101.24; лист ДФС від 22.07.16 р. 24830/7/99-99-15-03-02-17, далі – Лист № 24830).
Заповнювати додаток Д2 податкова пропонує таким чином:
- поточні податкові зобов'язання звітного періоду (ряд. 9 декларації) – погашати у хронологічному порядку починаючи з «найдавнішого» податкового кредиту з рядка 16.1 декларації. І лише коли суми цього податкового кредиту не вистачає для погашення податкових зобов'язань, тоді можна використовувати податковий кредит поточного періоду (рядки 10–15 декларації);
- у таблиці 1 додатка Д2 – зазначати від’ємне значення у хронологічному порядку починаючи з «найсвіжішого», тобто з податкового кредиту поточного звітного періоду.
Розглянемо на прикладі, як сформувати від’ємне значення податку (ряд. 21) і заповнити додаток Д2 згідно з роз'ясненнями податкової.
Таблиця 1
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року