Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як «закрити» податковий борг

08.10.2018 3111 0 1

Серед багатьох прикростей, що настають для платника податків після невдалого вибору контрагента-покупця (замовника) або обслуговуючого банку, мабуть найнеприємнішим є виникнення податкового боргу. 

Це пояснюється тим, що, коли вже за платником обліковується податковий борг, він постійно вимиватиме грошові кошти, як сніжний ком обростаючи новими штрафами та пенею.

Про податковий борг та пеню ми вже писали тут , але нагадаємо найголовніше.

Податковий борг – це сума несвоєчасно сплаченого платником податків узгодженого грошового зобов’язання та пені (п.п.14.1.175 ПК). 

При цьому, узгоджене грошове зобов’язання - це не лише сума податкового зобов’язання, що платник самостійно визначив у податковій декларації, але і сума штрафних санкцій, які визначено платнику у податковому повідомленні-рішенні, а він  вчасно: не сплатив або не оскаржив (ст.56 ПК).

Поняття пені викладено у п.п.14.1.162 ПК: пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахована на суми грошових зобов’язань у встановлених цим Кодексом випадках та не сплачена у встановлені законодавством строки. Оскільки зміст пені у тому, щоб спонукати платника не затягувати із погашенням податкового боргу, то очевидно, що у визначені пені описка і мова йде саме про відсотки, що нараховані на суму грошових зобов’язань, які є узгоджені та не сплачені вчасно.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали