Як уникнути витрат через неправильні ПН постачальника
20.07.2017 262 0 1
Прийняті скорочення:
- ПК – Податковий кодекс;
- Порядок № 1246 – Порядок, затверджений постановою КМУ від 29.12.10 р. № 1246;
- Порядок № 1307 – Порядок, затверджений наказом Мінфіну від 31.12.15 р. № 1307;
- ПН – податкова накладна;
- ЄРПН – Єдиний реєстр податкових накладних.
Із цієї статті ви дізнаєтеся: як покупець може убезпечити себе від збитків у разі порушень з боку постачальника (продавця, виконавця) при складанні, реєстрації та поданні ПН.
Що можна зробити на практиці: включити до договору пункти, які допоможуть компенсувати покупцеві (замовникові) збитки, завдані в результаті неправомірних дій контрагента при оформленні ПН.
Коли обидві сторони господарського договору – платники ПДВ, їм доводиться взаємодіяти в питаннях, пов'язаних із цим податком. І тут провідна роль у продавця. Наприклад, від продавця залежить, отримає чи не отримає покупець (замовник) право на податковий кредит. Адже таке право з'являється в покупця (замовника) тільки після реєстрації ПН у ЄРПН. А обов'язок реєструвати ПН покладено виключно на постачальника.
Правила складання ПН, їх зміст і порядок реєстрації регламентовані п. 201.10 ПК і Порядком № 1307, а також Порядком, затвердженим постановою КМУ від 29.12.10 р. № 1246.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року