• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Річний звіт підприємця з ЄСВ за себе

18.01.2019 2070 0 0

Акценти цієї статті:

  • на що слід зважити підприємцеві при заповненні Звіту з ЄСВ за формою № Д5;
  • як відображаються у Звіті суми нарахованого та сплаченого протягом року ЄСВ підприємцями на загальній і спрощеній системі оподаткування;
  • як заповнити Звіт, якщо у звітному році підприємець змінив систему оподаткування;
  • у які терміни треба подати річну звітність і сплатити ЄСВ.

Приватні підприємці, у тому числі і ті з них, хто вибрав спрощену систему оподаткування, є платниками ЄСВ за ставкою 22 % (пп. 3 п. 1 розд. ІІ, п. 1 розд. ІІІ Інструкції про порядок нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Мінфіну від 20.04.15 р. № 449, далі – Інструкція № 449).

Цікавий нюанс! Підприємець по відношенню сам до себе є одночасно і страхувальником, і застрахованою особою (п. 2 розд. ІІ Інструкції № 449). Тобто зобов’язання з нарахування, розрахунку і сплати до бюджету ЄСВ за себе як застраховану особу лежить на самому підприємцеві.

Хто звільняється від сплати ЄСВ за себе?

Підприємець, який отримує пенсію або соціальну допомогу, звільняється від сплати за себе ЄСВ (п. 4 ст. 4 Закону від 08.07.10 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», далі – Закон № 2464; п. 4 розд. ІІ Інструкції № 449). Тобто це підприємець, який:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали