Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Форма № 1ДФ у відповідях на запитання

Ольга Кліменко

21.04.2017 2831 0 1

Акценти номера: правильні коди ознак окремих видів доходів; скільки працівників працювало протягом кварталу; як відобразити в звіті передоплату підприємцю та її повернення в наступному кварталі.

Який граничний строк подання форми № 1ДФ за I квартал 2017 року?

Форма подається окремо за кожний квартал (податковий період) протягом 40 календарних днів після закінчення звітного кварталу (пп. «б» п. 176.2 Податкового кодексу, далі – ПК; п. 2.1 Порядку, затвердженого наказом Мінфіну від 13.01.15 р. № 4, далі – Порядок № 4). Отже, граничний строк подання податкового розрахунку за формою № 1ДФ за I квартал 2017 року – 10 травня (середа).

З яким кодом ознаки доходу слід відобразити у формі № 1ДФ суми орендної плати, які підприємство виплачує фізособі згідно з договором оренди транспортного засобу?

Запитання виникло через те, що Довідник ознак доходу (додаток до Порядку № 4) не містить спеціально-го коду для доходу від надання транспортного засобу в оренду. Тому суми орендної плати, виплачені фізособі за оренду рухомого майна, ДФС рекомендує відображати під кодом ознаки доходу «127» (див. ЗІР, категорія 103.25; лист ДФС від 01.09.15 р. № 18655/6/ 99-99-17-03-03-15).

Пояснюють свою точку зору податківці таким чином. Орендні операції регулюються Цивільним кодексом (далі – ЦК). Розділом 58 ЦК передбачено, що при укладенні договору оренди орендодавець передає або зобов'язується передати орендареві майно в користування за плату на певний строк. Розмір орендної плати встановлюється сторонами в договорі оренди (ст. 762 ЦК). Згідно зі ст. 626 ЦК договором є домовленість двох і більше сторін, яка спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Отже, наявність договору оренди рухомого або нерухомого майна є необхідною умовою для того, щоб відповідна операція вважалася орендною операцією. Тобто договір оренди, безумовно, належить до договору цивільно-правового характеру. Проте предметом договору про надання послуг і договору оренди є різні об'єкти цивільних прав. А саме: предметом договору оренди є не споживувана річ (ст. 760 ЦК), а предметом договору про надання послуг – послуга, яка споживається у процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності (ст. 901 ЦК). Звідси можна зробити висновок, що договір оренди не може бути віднесений до договорів про надання послуг. Тому суми орендної плати, отриманої фізособою за оренду рухомого майна, слід відображати у формі 1ДФ під кодом ознаки доходу «127», а не під кодом «102».

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали