Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Фінансова звітність мікропідприємств

12.12.2019 2178 0 1

Річна фінансова звітність на практичних прикладах

2019 рік уніс зміни до порядку подання фінансової звітності й цих підприємств. Докладно про те, які суб’єкти господарювання відносяться до мікропідприємств та який тепер порядок подання ними фінансової звітності, ви прочитаєте в матеріалах «Як підприємству визначити свою категорію для цілей бухобліку» і «Склад і порядок подання річної фінзвітності».

У цій консультації ми розглянемо порядок заповнення форм фінансової звітності мікропідприємствами – № 1-мс «Баланс» і № 2-мс «Звіт про фінансові результати».

Перш ніж перейти до заповнення форм, визначимося, на підставі якого Плану рахунків ми будемо їх заповнювати. Так, мікропідприємства можуть використовувати як спрощений (затверджений наказом Мінфіну від 19.04.01 р. № 186), так і загальний План рахунків, затверджений наказом Мінфіну від 30.11.99 р. № 291. Тобто вони не зобов’язані застосовувати тільки спрощений варіант. Оскільки загальний План рахунків є більш звичним, при заповненні форм № 1-мс і № 2-мс будемо орієнтуватися на нього.

Зазначимо, що з 29.10.19 р. довгострокова заборгованість відображається в Балансі за теперішньою вартістю (п. 12 П(С)БО 10, п. 9 П(С)БО 11). Докладно про дисконтування заборгованості див. матеріали «"Перехідне" дисконтування: між обліковою політикою й обліковими оцінками», «Поворотна фінансова допомога під загрозою дисконтування!»

Покажемо в табл. 1 і 2, як заповнити розділи «Актив» і «Пасив» форми № 1-мс.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали