Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Фінансова та бюджетна звітність медичного КНП

23.09.2019 1092 0 1

Бухгалтерський облік і фінанси медичного КНП

Акценти статті:

  • яку фінзвітність складають заклади охорони здоров'я (далі – ЗОЗ) після свого перетворення з бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства (далі – КНП);
  • кому направляється ця фінзвітність;
  • яка відповідальність передбачена за неподання фінзвітності КНП;
  • як стоїть справа з бюджетною звітністю КНП.

У термінології Закону від 16.07.99 р. № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (далі – Закон № 996) КНП уважаються підприємствами. Згідно із ч. 1 ст. 2 Закону № 996 до підприємств відносять усіх юросіб, створених відповідно до законодавства України, незалежно від їх організаційно-правових форм і форм власності. І, як і всі юрособи, КНП зобов'язані вести бухгалтерський облік і подавати фінзвітність згідно із законодавством.

А от відносно складу фінзвітності, яку повинні подавати КНП, законодавчі норми можна тлумачити двояко. У принципі можливі дві точки зору:

  • склад фінзвітності КНП залежить від розміру підприємства (згідно із ч. 2 ст. 2 Закону № 996 бувають мікропідприємства, малі, середні та великі підприємства). Зауважимо, що ця точка зору поки що є пануючою на практиці – більшість реформованих КНП уже подавало проміжну та річну фінзвітність як великі та середні підприємства в повному форматі. Правда, можливо, відносно звітності за три квартали 2019 року деякі з них задумаються, чи слід учиняти, як і раніше (чому – див. нижче);
  • КНП подають скорочену за показниками фінзвітність незалежно від розміру підприємства, оскільки їх можна назвати непідприємницькими товариствами (ч. 3 ст. 11 Закону № 996). Тут важливий ще той факт, що переважна більшість КНП зареєстрована як неприбуткові організації – тоді можна говорити про неприбуткові КНП.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали