Чи є право на податковий кредит при безплатному отриманні товару від нерезидента?
Оподаткування господарських операцій: практичні ситуації
При ввезенні в митному режимі імпорту товар проходить процедуру митного оформлення незалежно від того, безплатно він передається нерезидентом чи за плату.
Митною вартістю товарів, які переміщуються через митний кордон України, є вартість товарів, використовувана для митних цілей і заснована на ціні, фактично сплаченій або такій, що підлягає сплаті за ці товари (ч. 1 ст. 49 МК). Митна вартість товарів, які передаються отримувачу безплатно, підтверджується рахунком-проформою (п. 3 ч. 2 ст. 53 МК). У цьому рахунку вказується вартість товару й робиться позначка про те, що вартість призначається тільки для цілей митного оформлення.
При цьому якщо митна вартість товару (cт. 277 МК):
- менше 150 євро, то ввезення такого товару не обкладається ПДВ і митом;
- перевищує 150 євро, тоді імпортер сплачує податкові зобов’язання з ПДВ.
Товари, безплатно передані нерезидентом із митною вартістю більше 150 євро, обкладаються ПДВ на загальних підставах за ставками 7 % і 20 % (пп. 194.1.1, п. 206.2 ПК). Базою оподаткування є митна вартість товарів з урахуванням мита та акцизного податку, що підлягають сплаті (п. 190.1 ПК). Нагадаємо, перерахування інвалюти в гривню для визначення бази оподаткування здійснюється за курсом НБУ, який діє на дату подання митної декларації (далі – МД).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року