• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Якщо дата відвантаження і дата отримання товару – різні, коли виписувати ПН?

15.08.2019 288 0 1

Відразу скажемо, що в цій ситуації має рацію постачальник.

Тепер пояснимо, чому. У Податковому кодексі (далі – ПК) закріплено так зване правило першої події. А саме згідно з п. 187.1 ПК дата виникнення податкових зобов’язань з ПДВ при постачанні товарів припадає на податковий період, протягом якого відбувається перша з подій:

  • або зарахування грошей від покупця на банківський рахунок постачальника в рахунок оплати таких товарів;
  • або відвантаження товарів, а в разі експорту товарів – оформлення митної декларації, яка засвідчує факт перетину товарами митної межі України, а для послуг – оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг.

Як бачите, як першу подію в ПК названо:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали