Ціна постачання нижча фактичної: як скласти податкову накладну
25.04.2017 574 0 2
При здійсненні постачань товарів (послуг), необоротних активів база оподаткування визначається відповідно до п. 188.1 ПК. Як визначити базу оподаткування, якщо вартість постачань нижча від фактичної ціни товарів, і як скласти податкові накладні (далі – ПН) у таких випадках, розповімо в цій консультації.
При визначенні бази оподаткування слід керуватися такими правилами:
Правило 1. База обкладення ПДВ при постачаннях товарів (послуг), необоротних активів визначається виходячи з їх договірної вартості, але не нижче:
- ціни придбання – для товарів (послуг), які придбаваються постачальником для перепродажу;
- звичайної ціни – для самостійно виготовлених товарів (послуг);
- балансової (залишкової) вартості за даними бухобліку, яка склалася на початок звітного періоду, у якому здійснюється продаж необоротних активів. Якщо бухоблік у продавця не ведеться (наприклад, у фізособи-підприємця), база оподаткування визначається виходячи зі звичайних цін.
Зверніть увагу! Дане правило не застосовується до постачань товарів (послуг), ціни на які підлягають державному регулюванню, і газу для потреб населення.
Правило 2. До бази оподаткування не включаються:
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року