Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Лікарняні: розраховуємо, звітуємо та оподатковуємо

Наталя Волкова

27.02.2017 1822 0 3

Розглянемо алгоритм дій з нарахування допомоги з тимчасової втрати працездатності (далі – допомога), крім допомоги по вагітності та пологах (про неї читайте «Декретні: розраховуємо, звітуємо та оподатковуємо»), починаючи від моменту отримання бухгалтером лікарняного до звітування про операції з виплати допомоги. Отже, розглянемо детально кожний етап.

Підставою для нарахування допомоги є листок непрацездатності (далі – ЛН), зразок та технічний опис якого, а також інструкція щодо його заповнення затверджені Наказом № 532 (ч. 1 ст. 31 Закону № 1105).

Перед тим як приступити до нарахування допомоги, бухгалтер має впевнитися в тому, що перша та друга частини ЛН заповнені табельником та відділом кадрів відповідно. При цьому табельник заносить інформацію, користуючись відмітками в табелі обліку робочого часу, згідно з якими дні непрацездатності позначаються літерами «ТН».

Кадровики мають навести в ЛН важливу інформацію про страховий стаж працівника – він знадобиться для визначення відсотка, який буде враховуватися при обчисленні суми допомоги. Відомості про страховий стаж містяться в Довідці за формою № ОК-7 (додаток 2 до Положення № 10-1), яку працівник подає роботодавцю.

Конкретний розмір відсотка для працівника, що хворів, наводиться і в Протоколі засідання комісії із соціального страхування підприємства (рішення уповноваженого) (додаток до Положення № 25), якщо вона приймає рішення про призначення допомоги (ч. 3 ст. 30 Закону № 1105).

Разом з тим за наявності підстав, передбачених ст. 23 Закону № 1105, комісія може й відмовити в призначенні допомоги. Тому бухгалтер повинен мати такий протокол. Його дані заносяться комісією до частини третьої зворотного боку ЛН.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали