Актив = пасив: заповнюємо Баланс
27.01.2017 8021 0 1
Акценти цієї статті:
- порядок складання і подання форми;
- порядковий алгоритм заповнення форми із зазначенням рахунків бухгалтерського обліку;
- зіставлення показників форм фінзвітності.
Основні правила
Форма № 1 «Баланс (Звіт про фінансовий стан)» (далі – Баланс) наведена в додатку 1 до НП(С)БО 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності». Її заповнюють великі та середні підприємства.
У балансі відображаються активи, зобов'язання і власний капітал підприємства. Підсумок активів балансу повинен дорівнювати сумі зобов'язань і власного капіталу. Суми, які включаються до підсумку балансу зі знаком мінус, у формі наводяться в дужках.
Баланс складається станом на кінець останнього дня кварталу (року).
Заповнюється форма в тисячах гривень без десяткового знаку.
Підприємства подають Баланс у складі фінансової звітності тим органам, до сфери управління яких вони належать, трудовим колективам на їх вимогу, власникам (засновникам) відповідно до установчих документів, органам виконавчої влади та іншим користувачам (ст. 14 Закону від 16.07.99 р. № 996-XIV, далі – Закон № 996).
Строки подання річної фінансової звітності (п. 5 Порядку, затвердженого постановою КМУ від 28.02.2000 р. № 419):
- органам держстатистики – не пізніше 28 лютого року, що настає за звітним;
- органам ДФС – у строки, передбачені для подання декларації з податку на прибуток. Тобто у 2017 році строк для квартальних платників – не пізніше 9 лютого (четвер), для річних – не пізніше 1 березня (середа).
До органів статистики підприємства можуть подавати фінзвітність в електронному вигляді через сервіс «Єдине вікно». У цьому випадку окремо подавати звітність до податкового органу не потрібно. Проте зверніть увагу: квартальні платники податку на прибуток повинні подати фінзвітність не пізніше 9 лютого.
При складанні фінзвітності підприємства можуть самі вибирати статті, за якими розкривається інформація. Тобто вони можуть:
не наводити статті, якщо за ними відсутня інформація (крім випадків, коли інформація за цією статтею була відображена в попередньому звітному періоді);
включати до фінзвітності додаткові статті, якщо інформація за ними є істотною та їх оцінка може бути достовірно визначена (п. 1.4 Методичних рекомендацій, затверджених наказом Мінфіну від 28.03.13 р. № 433, далі – Методрекомендації № 433).
Покажемо в таблицях 1 та 2 алгоритм заповнення рядків форми № 1 (у т. ч. додаткових статей) на підставі даних бухгалтерського обліку для підприємств, що заповнюють фінзвітність за правилами П(С)БО (у таблицях не наведені рядки для страховиків, оскільки вони подають фінзвітність відповідно до МСФЗ). Додаткові статті виділені курсивом.
Коментарі до матеріалу