Підпис на первинних та інших важливих документах: хто ставить, коли та як?
21.09.2016 4950 0 2
Акценти цієї консультації:
- договір може бути підписаний керівником підприємства, уповноваженим на це установчими документами, або ж іншою особою, уповноваженою на це довіреністю;
- касові документи повинні містити підписи уповноважених на це осіб (керівника, головного бухгалтера, касира – залежно від виду документа). На період тимчасової відсутності цих осіб право підписувати касові документи можна делегувати іншим працівникам підприємства, видавши відповідний наказ;
- первинні документи повинні містити підписи осіб, які брали участь у господарській операції. При цьому допускається, щоб використовувався аналог власноручного підпису (факсиміле).
Загальні положення
Підпис – один із важливих реквізитів, який додає документу юридичної сили. Відсутність підпису або підписання документа неуповноваженою особою може звести нанівець усі зусилля того, хто цей документ складав. А для суб'єкта господарювання це може обернутися фінансовими втратами. Наприклад, підписання первинних документів неуповноваженою на це особою підприємства потягло за собою донарахування податковим органом у ході перевірки податкових зобов'язань із ПДВ і штрафних санкцій на серйозну суму (див. ухвалу ВАСУ від 17.07.13 р., ЄДРСР, реєстр. № 32804164).
Розглянемо правила і нюанси підписання первинних та інших пов'язаних із ними документів.
Почнемо з того, що до кожного виду документів законодавством висуваються свої вимоги щодо того, хто та як може його підписати. Тому не будемо узагальнювати, а розглянемо найбільш важливі документи з погляду реквізиту «Підпис» детальніше.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року