Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи потрібно офіційно завіряти документи, які містять інформацію про пов’язаних осіб-нерезидентів?

Микола Мішин

21.04.2016 237 0 1

Підприємство у Звіті про контрольовані операції наводить інформацію про пов’язаних осіб-нерезидентів. Чи можуть копії довідок і документи, надіслані факсом, слугувати джерелом такої інформації. Чи потрібно завіряти такі документи офіційно? Якщо так, то яким документом передбачено таку обов’язковість?

Нормами Податкового кодексу (далі – ПК) та Порядку складання Звіту про контрольовані операції, затвердженого наказом Мінфіну від 18.01.16 р. № 8, не передбачено спеціальних вимог щодо документального підтвердження платником податків інформації про пов’язаність із особами-нерезидентами під час складання Звіту про контрольовані операції. Таким чином, платник податків може використовувати для встановлення ознак пов’язаності будь-які інформаційні джерела та документи (зокрема, копії довідок та факсимільні листи, надіслані нерезидентом).

Водночас у документації з трансфертного ціноутворення або на відповідний запит контролюючого органу платник податків має розкрити використані ним джерела інформації та за потреби надати документальне підтвердження наведеної у звіті або документації інформації. Згідно з пп. 39.4.9 ПК у разі подання разом із документацією документів, викладених іноземною мовою, платник податків одночасно подає переклад таких документів державною мовою. Разом із цим ПК не встановлює окремого порядку їх засвідчення.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2592 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали