• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи треба засвідчувати печаткою накладну, яка оформляється при відвантаженні товару?

Підприємство при відвантаженні товарів виписує видаткові накладні. Покупець вимагає, щоб ці накладні обов'язково засвідчувалися печаткою. Наскільки правомірна така вимога, якщо на сьогодні, згідно із законодавством, застосування печатки не є обов'язковим?

Необхідність завірення видаткової накладної печаткою підприємства законодавством не передбачена. Проте за бажання печатку можна поставити. Пояснимо докладніше.

Відвантажувальна накладна є первинним документом, тому повинна містити всі обов'язкові реквізити первинного документа. Перелік таких реквізитів можна знайти у ст. 9 Закону від 16.07.99 р. № 996-XIV «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність» (далі – Закон № 996). Такого реквізиту, як печатка, у цьому переліку немає. Зате в реквізиті «Особистий підпис особи, яка брала участь у здійсненні операції» зазначено, що тут також можуть бути інші дані, які дають можливість ідентифікувати особу, що брала участь у господарській операції. Такими даними може бути відбиток печатки. Тобто, згідно з вимогами Закону № 996, засвідчення печаткою накладної не є обов'язковим.

Крім Закону № 996, порядок оформлення первинних документів регламентується також Положенням про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженим наказом Мінфіну від 24.05.95 р. № 88. У п. 2.5 цього Положення сказано, що підпис на первинному документі може бути завірений печаткою. Аналогічне роз'яснення із цього питання надане Мін’юстом у листі від 11.04.14 р. № 2011-0-4-14/8.2.

Зазвичай при відпуску товарів використовується типова форма № М-11 «Накладна-вимога на відпуск (внутрішнє переміщення) матеріалів», затверджена наказом Мінстату від 21.06.96 р. № 193, яка також не містить такого реквізиту, як печатка.

Як бачите, накладну на відпуск товарів завіряти печаткою не обов'язково. Але за бажання сторони можуть включити до договору умову про те, що всі накладні засвідчуються печаткою продавця.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2268 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали

Чи треба засвідчувати печаткою накладну, яка оформляється при відвантаженні товару?