Договори аутсорсингу та аутстафінгу: вигоди й ризики
28.08.2014 3321 0 0
Акценти статті: розповідається на прикладах, що таке аутсорсинг та аутстафінг. Проаналізовано вигоди й ризики при використанні цих схем. Наведено зразок договору аутстафінгу
Аутсорсинг та аутстафінг є ефективними способами оптимізації роботи підприємства, які давно й успішно застосовуються на Заході і ось уже декілька років запроваджуються до бізнес-середовища в Україні.
Аутсорсинг
Аутсорсинг (від англ. out-soursing – зовнішнє джерело) означає передачу підприємством непрофільних або допоміжних бізнес-процесів на обслуговування іншому підприємству.
Зазвичай на практиці договір, що передбачає аутсорсинг бізнес-процесів, оформляється як договір на надання послуг (виконання робіт). Предметом договору є той бізнес-процес, який віддають на аутсорсинг. Регулюються такі договори гл. 63 (послуги) і ст. 61 (роботи) Цивільного кодексу (далі – ЦК).
Визначення аутсорсингу наведено в розд. 4 Національного класифікатора України «Класифікація видів економічної діяльності» ДК 009:2010, затвердженого наказом Держспоживстандарту від 11.10.11 р. № 457 (далі – ДК 009:2010): «Аутсорсинг – угода, згідно з якою замовник доручає підряднику виконати певні завдання, зокрема, частину виробничого процесу або повний виробничий процес, надання послуг щодо підбору персоналу, допоміжні функції.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Отримайте відповідь на своє питання зараз і забезпечте себе від питань в майбутньому. Підпишіться на електронне видання для бухгалтерів і керівників Uteka
Вигідно оформити підписку на розділ "Коммерция"
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року