Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Договори аутсорсингу та аутстафінгу: вигоди й ризики

Ольга Целуйко

28.08.2014 3321 0 0

Акценти статті: розповідається на прикладах, що таке аутсорсинг та аутстафінг. Проаналізовано вигоди й ризики при використанні цих схем. Наведено зразок договору аутстафінгу

Аутсорсинг та аутстафінг є ефективними способами оптимізації роботи підприємства, які давно й успішно застосовуються на Заході і ось уже декілька років запроваджуються до бізнес-середовища в Україні.

Аутсорсинг

Аутсорсинг (від англ. out-soursing – зовнішнє джерело) означає передачу підприємством непрофільних або допоміжних бізнес-процесів на обслуговування іншому підприємству.

Зазвичай на практиці договір, що передбачає аутсорсинг бізнес-процесів, оформляється як договір на надання послуг (виконання робіт). Предметом договору є той бізнес-процес, який віддають на аутсорсинг. Регулюються такі договори гл. 63 (послуги) і ст. 61 (роботи) Цивільного кодексу (далі – ЦК).

Визначення аутсорсингу наведено в розд. 4 Національного класифікатора України «Класифікація видів економічної діяльності» ДК 009:2010, затвердженого наказом Держспоживстандарту від 11.10.11 р. № 457 (далі – ДК 009:2010): «Аутсорсинг – угода, згідно з якою замовник доручає підряднику виконати певні завдання, зокрема, частину виробничого процесу або повний виробничий процес, надання послуг щодо підбору персоналу, допоміжні функції.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали