Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Агентський договір: правові аспекти

06.12.2016 1254 0 1

У даній консультації йтиметься про юридичні нюанси агентського договору, про те, які умови слід включити до нього та чим він відрізняється від інших посередницьких договорів.

Агентська діяльність є комерційним посередництвом, яке полягає в наданні комерційним агентом (суб'єктом господарювання, далі – СГ) послуг СГ від імені, в інтересах, під контролем і за рахунок суб'єкта, якого він представляє (ст. 295 ГК).

Агентські відносини виникають у випадку (ст. 296 ГК):

  • надання СГ на підставі договору повноважень комерційному агенту на вчинення відповідних дій;
  • схвалення СГ, якого представляє комерційний агент, угоди, укладеної в інтересах цього суб'єкта агентом без повноваження на його укладання або з перевищенням наданого йому повноваження.

Договірні відносини у сфері агентської діяльності регулюються гл. 31 ГК. Так, відповідно до ст. 297 ГК одна сторона (комерційний агент) зобов'язується надати другій стороні (суб'єкту, якого представляє агент) послуги з укладання угод або сприяти їх укладанню (надання фактичних послуг) від імені та за рахунок цього суб'єкта.

Таким чином, сторонами договору є комерційний агент і принципал. Відмінною рисою даного договору є те, що його сторонами можуть виступати тільки СГ.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали