Шановні колеги!
Наближається час подання квартальної фінансової та податкової звітності. Отже, бухгалтеру буде корисною інформація на цю тему в Uteka-Комерція. Зазначимо, що найбільш популярні запитання стосуються тих платників, які перейшли на ЄП за ставкою 2 %. Так, наприклад, якщо мікропідприємство – платник податку на прибуток з 1 серпня цього року перейшло на сплату ЄП за ставкою 2 %, виникає запитання: яку податкову звітність йому потрібно подавати, а також у якому порядку і за якою формою потрібно подати фінзвітність?
Нещодавно податкова надала роз’яснення про те, що в разі наявності у підприємця – платника ЄП 2 групи податкового боргу протягом 6 місяців виникає підстава для втрати статусу платника ЄП. Але на цей момент єдинники 1 та 2 групи мають право не сплачувати ЄП до закінчення воєнного стану – це прямо передбачено нормами ПК. Ми розглянули, які наслідки для підприємця можуть мати такі роз’яснення та чи варто на них звертати увагу.
На жаль, наразі в багатьох підприємствах є майно, яке внаслідок воєнних дій тимчасово не використовується в господарській діяльності. Тому постає запитання: чи потрібно в такому разі нараховувати податкові зобов’язання згідно з п. 198.5 ПК? Ми навели підстави, чому це робити не потрібно.
Так сталося, що в деяких платників, які подавали декларації з ПДВ за лютий – травень до 19 липня 2022 (включно), в електронному кабінеті висить штраф 170 грн за несвоєчасне подання. Але чому це так, коли декларація подана своєчасно? Сплачувати його чи чекати ППР? Як узагалі зрозуміти, чому з’явився цей штраф? І чи може це бути помилкове нарахування в системі? У нас ви знайдете відповіді на ці запитання.
Не менш цікаві проблеми, які ми розглянули, стосуються наступного:
Впевнена, що наша цікава та різноманітна добірка консультацій вам сподобається.
Наступного тижня ми також готуємо для вас багато цікавого, зокрема публікації на теми:
Корисного читання!
З повагою
Зінаїда Омельницька,
головна редакторка Uteka-Комерція