Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Слово редактора Uteka-Комерція від 10.09.2024

10.09.2024 67 0 0

Шановні колеги!

Цього тижня в Uteka-Комерція ми розглянули такі теми.

Прив’язка ціни товару до інвалюти: облікові особливості. Прив’язка ціни товару у внутрішніх договорах (договорах між резидентами) до інвалюти – досить поширена практика. Найчастіше таку прив’язку використовують постачальники, які відвантажують продукцію/товари за умов відстрочення платежу. Щоб компенсувати можливі втрати, викликані тривалим відволіканням оборотних коштів та зниженням купівельної спроможності грошей у часі, вони прив’язують ціну продукції (товарів, робіт, послуг), зазначену в договорі, до еквіваленту в інвалюті. І якщо на дату оплати товару курс інвалюти змінюється, то змінюється ціна товару, тобто покупець оплачує товар уже за новою ціною. Ми пояснили, як слід оформити первинні документи, що підтверджують зміну ціни в гривнях у зв’язку зі зміною валютного курсу, та як відобразити цю операцію в обліку.

У яких випадках підприємці повинні вести військовий облік? Фізособа-підприємець має ліцензію на здійснення освітньої діяльності у сфері дошкільної освіти. Чи повинен такий підприємець вести військовий облік як заклад освіти? Одразу зазначимо, що законодавством не передбачено ведення військового обліку фізичними особами – підприємцями. Але це загальне правило, із якого є винятки, передбачені спеціальними нормативними документами, зокрема, для закладів освіти та закладів охорони здоров’я. Про які саме винятки йдеться, читайте за посиланням.

6 помилок платників податків в огляді практики Верховного Суду за липень 2024 року. Ми продовжуємо аналізувати рішення Верховного Суду за податковими спорами. Цього разу розглянули судову практику за липень 2024 року та склали рейтинг із 6 помилок, яких припустилися платники податків як учасники цих спорів.

Продаж приміщення, переданого в оренду: правові нюанси. Підприємство орендувало приміщення, що належить ТОВ. Строк договору оренди ще не закінчився, проте ТОВ продало це приміщення іншому підприємству. У зв'язку із цим у підприємства-орендаря виникла низка запитань. Відповіді тут.

Торгівля автопричепами: які документи потрібно оформити? Підприємство планує зайнятися новим видом діяльності – торгівлею автомобільними причепами. Чи потрібно отримувати ліцензію на цей вид діяльності та на які ще організаційні моменти необхідно зважити? Читайте про це у нашій статті.

Перероблення продукції на давальницьких умовах: порядок обкладення ПДВ. Ми докладно розглянули порядок оподаткування операцій із перероблення продукції на давальницьких умовах як у замовника, так і у переробника.

Перероблення сільгосппродукції: як впливає на статус єдинника четвертої групи у переробника та замовника. Перероблення сільгосппродукції ніяк не впливає на об’єкт обкладення єдиним податком у платників четвертої групи. Але така операція може негативно вплинути на статус платника ЄП у переробника, зокрема в разі перероблення придбаної сільгосппродукції та надання послуг із перероблення стороннім замовникам. Чому та як операції із перероблення сільгосппродукції враховуються при розрахунку частки сільгосптоваровиробництва, дізнайтеся, пройшовши за посиланням.

Заправка понад місткість бака: чи буде штраф за безліцензійне зберігання? На практиці може виникнути ситуація, коли згідно з технічною документацією до транспортного засобу (спецтехніка – навантажувач) ємність бака становить 300 л. Але реальна ємність на 20–25 л більша (бак не розширяли, його отримано від заводу-виробника). Витрати ПММ – у межах затвердженої норми виходячи із залишків у баку, які показує GPS-моніторинг, та даних заправки від постачальника. Реальні залишки перевищують номінальний обсяг за даними бухобліку. За даними постачальника ПММ, який заправляє ці транспортні засоби, обсяг однієї заправки також може перевищувати номінальний (тобто паспортний) об’єм бака до 25 л. Чи є ризик, що ПММ, залиті понад паспортний об’єм бака, податківці трактуватимуть як зберігання поза баком у ємностях (бо бак стільки не вміщує) та відповідно як зберігання без ліцензії? Як бути в такому разі, щоб уникнути штрафу? Ціна питання – 500 тис. грн за безліцензійне зберігання… Чи можна затвердити реальну місткість бака, а не паспортну для заправки? Більш детально читайте за посиланням.

Нестача імпортного товару: як відобразити в обліку? Підприємства, що імпортують товари, дуже часто стикаються з нестачами. Це трапляється як з вини постачальника, так і з вини перевізника. Причому зазвичай нестачу виявляють вже після митного оформлення товару. Ми розповіли, як відобразити в обліку імпортера наслідки виявлення нестачі.

Наступного тижня в публікаціях Uteka-Комерція ми розглянемо такі теми:

  • перекази з картки на картку: аналіз змін;
  • готівкові розрахунки: відбулися зміни;
  • помилки роботодавців щодо призупинення дії трудового договору: судова практика.

Корисного вам читання!

З повагою
Зінаїда ОМЕЛЬНИЦЬКА,
головна редакторка Uteka-Комерція

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права

4428 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали