Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Слово редактора Uteka-Комерція від 06.08.2024

06.08.2024 104 0 0

Шановні колеги!

Цього тижня в Uteka-Комерція ми розглянули питання, пов’язані із застосуванням додаткових джерел електроенергії, а також розповіли про деякі зміни у законодавстві.

Установлення сонячних батарей: які документи знадобляться? Одним із альтернативних джерел енергії є енергія сонця, яку можна акумулювати та використовувати за допомогою сонячної електростанції (далі – СЕС). Але перш ніж придбавати (створювати) СЕС, підприємство має подбати про її документальне оформлення. Тому ми розглянули СЕС як: енергетичний об’єкт, експлуатація якого у певних випадках вимагає отримання спеціального дозволу (ліцензії); об’єкт оподаткування, про який слід повідомляти контролюючий орган за спеціальною формою № 20-ОПП; об’єкт підвищеної небезпеки, для якого потрібні дозвіл Державної служби з питань праці та декларація відповідності. Більш детально читайте за посиланням.

Придбання та використання сонячних батарей: облікові аспекти. Якщо підприємство придбає та встановлює комплекс конструктивних елементів, що є складовими сонячної електростанції (далі – СЕС), виникають питання не лише про те, як відобразити в обліку сонячні батареї та їхні компоненти, а й про те, як використання цього обладнання вплине на «облікове життя» підприємства загалом. Тому ми розповіли вам: як оприбуткувати СЕС на баланс; якими є особливості визначення собівартості продукції, для якої використовується сонячна енергія, отримана від власної СЕС; як відобразити в обліку реалізацію енергії, виробленої СЕС. Докладніше тут.

Установлення сонячних батарей: як організувати продаж надлишків електроенергії? Підприємство придбало і встановило сонячні батареї та все необхідне обладнання, щоб виробляти електроенергію для власних потреб. Нині у підприємства виникла можливість продавати надлишки електроенергії. Які документи потрібно буде оформити для такого продажу? Ми пояснили, який саме договір може бути укладений підприємством, яке планує продавати електроенергію, вироблену за допомогою сонячних батарей, а також підказали, на які ще організаційні моменти слід звернути увагу.

Зарядні пристрої: облік придбання та використання. Перебої з електроживленням в Україні, викликані наслідками ворожих атак на енергетичну систему, привели до небувалої раніше популярності автономних зарядних пристроїв (далі – ЗП). Такими, крім генераторів, є зарядні станції, повербанки, джерела безперебійного живлення тощо, які зараз повсюдно використовують суб’єкти господарювання під час відключення електрики. Ми розповіли, як підприємству вести облік придбання та експлуатації таких ЗП.

Вивчаємо нові правила ліцензування виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюну та пального. Із 27.07.2024 набув чинності Закон від 18.06.2024 № 3817-IX «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», прийнятий замість Закону від 19.12.1995 № 481/95-ВР. Новий Закон суттєво змінює правила ліцензування, установлені Законом № 481. Ми розглянули основні нововведення.

Імпорт енергообладнання, складових до БПЛА і деяких інших товарів звільнено від ПДВ та ввізного мита: огляд Закону № 3853 і Закону № 3854. Із 27 липня цього року набули чинності зміни, внесені до Податкового та Митного кодексів , якими передбачено звільнення від сплати ПДВ та мита при ввезенні енергообладнання та інших товарів, необхідних у період воєнного стану. Ідеться про Закони від 16.07.2024 № 3853-IX та від 16.07.2024 № 3854-IX. Ми докладно розглянули суть цих змін.

Наступного тижня у публікаціях Uteka-Комерція ми розглянемо такі теми:

  • товарний облік у підприємців: коли можна не вести;
  • як організувати та вести військовий облік на підприємстві;
  • благодійна допомога ЗСУ: як скласти договір;
  • як встановити ліміт каси підприємству та його підрозділам;
  • як обчислити строк для реєстрації РК на зменшення податкових зобов’язань.

Корисного вам читання!

З повагою
Зінаїда ОМЕЛЬНИЦЬКА,
головна редакторка Uteka-Комерція

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права

4428 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали