Ринок землі: аналізуємо останню версію проєкту Закону про ринок землі
Із цієї статті ви дізнаєтеся: що змінилось у законопроєкті від 10.10.19 р. № 2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільгосппризначення» (далі – проєкт № 2178), поданому до Верховної Ради на друге читання.
За цією темою див. також «Утеплення орендованого приміщення: як обліковувати витрати», «Відкриття ринку землі: як готуватися та що передбачити в договорі оренди».
Нагадаємо, до Верховної Ради подано проєкт № 2178, яким пропонується скасувати мораторій на продаж землі та дозволити продавати підмораторні сільгоспземлі (товарне сільгоспвиробництво, розпайовані сільгоспземлі). 13.11.19 р. за цей документ проголосували у першому читанні та почали готувати до другого. До проєкту № 2178 було подано понад 4 000 поправок, які є обов’язковими для розгляду депутатами.
06.02.20 р. більшу частину пленарного засідання присвятили розгляду цих поправок. Утім, крапку в даному питанні досі не поставлено. Зрозуміло, що розглянути всі поправки за один день нереально. Незважаючи на це, на вебсайті Верховної Ради розміщено проєкт № 2178, підготовлений до другого читання. Він зазнав чималих змін порівняно із першою редакцією. Проте дата відкриття ринку не змінилась – 01.10.20 р. Тож розглянемо потенційні зміни, пов’язані зі зняттям мораторію та відкриттям ринку землі в Україні.
Цю статтю проєкту № 2178 можна назвати найбільш дискусійною. Адже з першої редакції випливало, що іноземні компанії під прикриттям створених на території України юросіб почнуть масово скуповувати сільгоспземлю. Ці зауваження враховано депутатами, і тепер до суб’єктів, які можуть набувати права власності на сільгоспземлі, віднесено (ст. 130 Земельного кодексу (далі – ЗК) у новій редакції згідно з проєктом № 2178):
- громадян України;
- юросіб України, які створені і зареєстровані за законодавством України, учасниками (акціонерами, членами) яких є лише громадяни України та/або держава, та/або територіальні громади;
- територіальні громади;
- державу.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року