Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Чи припиняє дію договору емфітевзису смерть або зміна власника землі?

21.08.2018 1787 0 1

У 2010 році між сільгосппідприємством та фізособою було укладено договір емфітевзису строком на 70 років, тобто до 2080 року включно. У квітні 2018 року власник ділянки помер. Чи припиниться дія договору емфітевзису? Чи треба вносити зміни до договору після оформлення документів новим власником?

Ні, дія договору не припиниться, якщо інше не встановлено його умовами. А зміни до договору вносяться тільки за бажанням обох сторін, в іншому разі це необов’язково. Пояснимо докладніше.

У законодавстві визначено не дуже багато особливостей договору емфітевзису. Тому за аналогією до оренди землі беремо таку норму – смерть орендодавця не є підставою для припинення договору, якщо інше не встановлено таким договором (ст. 32 Закону від 06.10.98 р. № 161-XIV «Про оренду землі», далі – Закон № 161). При укладенні договору емфітевзису сторони прописують бажаний хід справ у разі смерті власника землі. Отже, ця умова може формулюватися в договорі так:

  • смерть власника землі є підставою для припинення договору емфітевзису. Тобто дія договору припиняється за настання смерті власника;
  • смерть власника не є підставою для припинення договору. Тоді після цієї події договір усе одно продовжує діяти;
  • жодним чином не вказано про смерть власника землі. У цьому разі за аналогією слід керуватися нормою ст. 32 Закону № 161 – смерть власника не є підставою для припинення договору.

Отже, аби укладений на тривалий строк договір емфітевзису не припинився достроково через смерть власника землі, не варто включати до його умов як підставу для припинення смерть власника.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали