Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Яку грошову оцінку використовувати: нормативну чи експертну?

Ольга Котова

18.05.2016 299 0 2

У яких випадках необхідно використовувати нормативну грошову оцінку (далі – НГО) земельної ділянки, а в яких – експертну грошову оцінку (далі – ЕГО)?

Правові засади проведення оцінки земель, регулювання відносин, пов’язаних із процесом оцінки земель, забезпечення проведення оцінки земель з метою захисту законних інтересів держави та інших суб’єктів правовідносин регулюються, зокрема, Земельним кодексом та Законом від 11.12.03 р. № 1378-IV «Про оцінку земель» (далі – Закон № 1378).

Грошова оцінка земельних ділянок залежно від призначення та порядку проведення може бути нормативною й експертною.

НГО земельної ділянки – це капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений за встановленими та затвердженими нормативами. Вона використовується для визначення розміру (ч. 1 ст. 13 Закону № 1378): земельного податку; орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності; державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом; втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва; тощо.

ЕГО земельної ділянки – це результат визначення вартості земельної ділянки та пов’язаних із нею прав оцінювачем (експертом із питань оцінки земельної ділянки) із застосуванням сукупності підходів, методів та оціночних процедур, що забезпечують збір та аналіз даних, проведення розрахунків і оформлення результатів у вигляді звіту. ЕГО земельних ділянок проводиться в разі:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали