Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як правильно укласти договір емфітевзису

21.08.2018 2155 0 3

Акценти цієї статті:

  • що треба знати про емфітевзис;
  • коли може обмежуватися строк дії емфітевзису щодо приватних земель;
  • як реалізується переважне право власника на купівлю права емфітевзису;
  • зразок договору емфітевзису.

Оформлення права користування земельною ділянкою за допомогою договору емфітевзису набуває все більшої популярності серед населення України. Однак не всі досі розуміють, у чому полягає таке право та яка його особливість. Тому часто, аби не витрачати час, користувачі наполягають на укладенні договору оренди. Але не поспішайте! Ознайомившись із цією консультацією, ви точно зможете дати відповідь на запитання, що таке емфітевзис та в чому його родзинка.

Справа в тім, що законодавство не приділило багато уваги емфітевзису. Про нього йдеться тільки у ст. 1021 Земельного кодексу та ст. 407–412 Цивільного кодексу (далі – ЗК, ЦК). Але не думайте, що це зовсім погано. Така прогалина у деяких питаннях надає більше можливостей для сторін, аби самостійно обрати умови договору.

Загалом, емфітевзис – це право користування чужою земельною ділянкою для сільгосппотреб. Таке право виникає на підставі укладеного сторонами договору. Договір емфітевзису складається тільки у письмовому вигляді та стосовно земель сільгосппризначення.

Право емфітевзису підлягає обов’язковій держреєстрації відповідно до Закону від 01.07.04 р. № 1952-IV «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень». Отже, офіційно право виникне тільки після його держреєстрації.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали