Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як сплачувати єдиний податок, плату за землю та податок на нерухомість у зоні АТО

15.02.2018 747 0 1

Фінзвітність, плата за землю, податок на нерухомість, транспортний податок, ПДВ, форма 20-ОПП

Для кого ця стаття: для сільгосппідприємств, які мають у власності або орендують земельні ділянки та/або володіють нерухомістю на тимчасово окупованих територіях і на територіях, що знаходяться на лінії зіткнення.

Із цієї статті ви дізнаєтеся: чи треба сплачувати податок за нерухомість і плату за земельні ділянки, що знаходяться у зоні АТО та чи включати такі ділянки до об’єкта обкладення єдиним податком (далі – ЄП) платникам четвертої групи.

Нормою п. 38 підрозд. 10 розд. XX Податкового кодексу (далі – ПК) до закінчення проведення АТО встановлено особливості сплати податків та зборів за земельні ділянки та нерухомість, що знаходяться у цій зоні.

У цілях оподаткування розрізняють два поняття: «тимчасово окуповані території» та «території населених пунктів, що знаходяться на лінії зіткнення». Визначення таких територій наведено в п. 38.1 підрозд. 10 розд. XX ПК.

Так, тимчасово окупована територія – це територія окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей, визначена відповідно до постанови Верховної Ради від 17.03.15 р. № 254-VIII «Про визнання окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей тимчасово окупованими територіями», на якій органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали