Декларація з податку на прибуток за 2022 рік для агропідприємств
Шановні колеги, перед вами спецвипуск, присвячений темі складання та подання декларації з податку на прибуток за 2022 рік. Він є корисним насамперед для: сільгосппідприємств, які застосовують звичайний податковий звітний період (з 1 січня до 31 грудня); новостворених підприємств; підприємств, які 2022 року перейшли зі спрощеної на загальну систему оподаткування; підприємств-загальносистемників, ліквідованих у ІV кварталі 2022 р., тощо.
Декларацію потрібно подати не пізніше 1 березня 2023 року, а сплатити задекларований податок – не пізніше 13 березня, за винятком тих платників, які не мають можливості під час воєнного стану виконувати свої податкові зобов’язання.
Упродовж звітного року до «прибуткової» декларації вносилися зміни і доповнення, які переважно пов'язані з реалізацією нововведень у податковому законодавстві. Тож за 2022 рік треба подати декларацію за оновленою формою.
У нашому спецвипуску ви знайдете відповіді на запитання, які виникають під час розрахунку звітних показників та заповнення декларації. Зокрема, ви дізнаєтеся: хто саме повинен подати річну декларацію і яким способом це треба зробити; які зміни потрібно взяти до уваги, заповнюючи декларацію; акценти складання та поради щодо недопущення помилок; які особливості варто урахувати сільгосппідприємствам, заповнюючи нові додатки до декларації (зокрема, МПЗ, ДІЯ); порядок складання традиційних додатків (АВ, ТЦ, ВП, РІ, АМ, ЦП); які заходи відповідальності можуть бути застосовані до платників податку на прибуток, у тому числі в період воєнного стану тощо.
Звітність
Декларація з податку на прибуток за 2022 рік
Як заповнити декларацію з податку на прибуток – 2022
Відповідальність платників податку на прибуток і воєнний стан
Фінзвітність з декларацією з податку на прибуток: правила подання
Як заповнити додаток МПЗ до декларації з податку на прибуток?
Додаток ВП: виправлення помилок
Додаток АМ: податкова амортизація
Додаток ЦП: цінні папери – різниці
Додаток ТЦ: трансфертне ціноутворення
Як заповнити додаток ДІЯ до декларації з податку на прибуток
Штраф, пеня, неустойка: бухоблік та різниці з податку на прибуток
Коментарі до матеріалу