Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Журнал реєстрації касових ордерів: правила заповнення

12.11.2019 4905 0 2

Порядок ведення касових операцій

До передання прибуткових та видаткових касових ордерів (далі – ПКО та ВКО відповідно) у касу підприємства бухгалтер реєструє їх у Журналі реєстрації прибуткових і видаткових касових документів (далі – Журнал). Цього вимагає п. 33 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.17 р. № 148 (далі – Положення № 148). Виняток зроблено тільки для ВКО, оформлених на підставі видаткових відомостей. Їх реєструють після здійснення виплат, зазначених у відомостях.

Журнал можна вести за типовою формою № КО-3 або № КО-3а (наведені в додатку 4 до Положення № 148). Яку з типових форм обрати, підприємство вирішує самостійно.

Журнал ведуть окремо за прибутковими і видатковими операціями. Отже, суб’єкт господарювання веде один Журнал, у якому окремо реєструє ПКО та ВКО (див. ЗІР, категорія 109.15). Коли Журнал заповнено повністю, заводять новий.

Зверніть увагу! Журнал ведуть юрособи (у т. ч. і фермерські господарства), які зобов’язані оформляти касові ордери. Фізособи-підприємці не повинні складати касові ордери, тому Журнал вони не ведуть.

Так, право бухгалтера підприємства (або особи, відповідальної за ведення касових документів) вести Журнал в електронній формі передбачено п. 33 Положення № 148. Щоправда, якщо ви віддаєте перевагу такому способу реєстрації касових документів, не забувайте за відповідний день роздруковувати інформацію про зареєстровані документи у вигляді «Вкладного аркуша журналу реєстрації прибуткових і видаткових касових ордерів», який забезпечує формування даних для обліку руху коштів.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали