• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Створили фермерське господарство: як звітувати?

Із цієї статті ви дізнаєтеся: як новоствореному фермерському господарству (далі – ФГ) стати на облік в органі ДФС, подати відомості про головного бухгалтера, укласти договір для подання звітності в електронній формі та відкрити рахунок у банку.

Після держреєстрації ФГ має стати як платник податків на облік в органі ДФС за місцем своєї реєстрації як юрособи. Процедура взяття юросіб на податковий облік здійснюється відповідно до ст. 64 Податкового кодексу (далі – ПК) та Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.11 р. № 1588 (далі – Порядок № 1588).

Аби стати на податковий облік, самому господарству робити нічого не треба – за нього все зробить державний реєстратор: надасть до податкового органу за місцем реєстрації ФГ відомості з його реєстраційної картки. На підставі цих відомостей податковий орган повинен поставити ФГ на облік не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання (п. 64.1 ПК). Взяття ФГ на облік підтверджується випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР), яка надсилається (видається) у порядку, установленому Законом від 15.05.03 р. № 755-IV.

З моменту взяття на облік платник податків вважається таким, що перебуває на загальній системі оподаткування зі сплатою податку на прибуток, якщо ним не обрано інший спосіб оподаткування.

Зверніть увагу: якщо ФГ бажає з початку реєстрації бути платником єдиного податку третьої групи, він має подати заяву про обрання спрощеної системи оподаткування протягом 10 днів із дня держреєстрації.

Протягом 10 календарних днів після реєстрації ФГ повинен подати до податкового органу повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП, наведеною в додатку 10 до Порядку № 1588 (п. 8.4 розд. VIII цього Порядку).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали